Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2016. December 04. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Fel kell készülni egy nagyobb migrációs nyomásra

Fel kell készülni egy nagyobb migrációs nyomásra

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint fel kell készülni arra, hogy egy a tavalyihoz hasonló vagy annál nagyobb migrációs nyomás lehet a jövőre.

Bakondi György az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azt mondta, ennek elsődleges útvonala a most zárva lévő balkáni útvonal lehet, ezért a kormány mindent megtesz azért, hogy erősítse a határvédelmet.

Arra a kérdésre, hogy a határőrizeti feladatokat nagy nyomás mellett is el tudja-e látni az ország, Bakondi György úgy válaszolt: remélik, hogy politikai eszközökkel és a balkáni útvonal zárva tartásával megelőzhető a nagy nyomás kialakulása.

A főtanácsadó beszélt arról is, hogy a német kormány azon javaslata, amely szerint Tunéziában állítanának fel menekülttábort, a magyar kormány tízpontos javaslatában hónapokkal ezelőtt már szerepelt és remélik, hogy egyre nagyobb támogatást kapnak a tervek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld

Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat

Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.

2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld

Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni

Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.