Városlista
2026. július 1, szerda - Annamária

Hírek

2013. Május 16. 15:46, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Felhőszakadással és heves zivatarokkal indul a hosszú hétvége

Felhőszakadással és heves zivatarokkal indul a hosszú hétvége

Felhőszakadással és heves zivatarokkal kezdődik a pünkösdi hosszú hétvége, többfelé megerősödhet, helyenként viharossá fokozódhat a szél, de a melegebb helyeken 30 fok körüli maximumokra is számítani lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtök délután eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.

Pénteken a rövid napos időszakok mellett erősen felhős lesz az ég. Többfelé várható zápor, zivatar. Különösen a délutáni, esti órákban az ország déli felén intenzívebb zivatar is kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 12 és 17 Celsius-fok között alakul, napközben 22-28 fokig melegedhet a levegő.
A napsütéses területeken az UV-sugárzás maximuma a nagyon erős szintet is elérheti. Ezzel együtt viszont péntekre a várható heves zivatarok miatt tizenkét megyére - Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Somogy, Tolna és Pest megyére -, valamint a főváros területére citromsárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetést adtak ki. Komárom-Esztergom, Veszprém és Zala megyére a várható felhőszakadás miatt is elsőfokú figyelmeztetést adtak ki. Vagyis pénteken az ország nagy részén arra kell készülni, hogy az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 millimétert meghaladó csapadék hullhat.
Az előrejelzés szerint szombaton fokozatosan mindenütt csökken a felhőzet. A nap első felében északkeleten lehet még szórványosan zápor, zivatar, majd ott is több órára kisüt a nap. A minimumhőmérséklet 11 és 16 fok között valószínű, a maximumok 23 és 26 fok között alakulnak.
Vasárnap sok lesz a napsütés, estefelé nyugaton és északon lehet helyenként zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet 8 és 14 fok között valószínű, a legmagasabb nappali hőmérséklet 25 és 29 fok között alakul.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.