Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2020. Február 11. 07:22, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Fogynak az autósiskolák, kétséges az utánpótlás

Fogynak az autósiskolák, kétséges az utánpótlás

Megállhat az autósiskolák fogyása Magyarországon, de ezzel együtt is kétséges az utánpótlás jövője - közölte az Opten az MTI-vel.

A céginformációs szolgáltató kedvezőnek tartja, hogy többéves összevetésben javulnak a cégek eredményei.

A járművezetői oktatáshoz ugyanakkor sok jármű kell, a magas induló költség pedig megnehezíti a cégalapítást - hangsúlyozták.

Az Opten összesítése szerint 2012 óta - kisebb megszakításokkal - folyamatosan egyre kevesebb autósiskola működik. A járművezetők oktatásával főtevékenységként foglalkozó cégek száma tavaly 608-ra csökkent, noha 2016-ban még 640-en voltak. Cserélődésük ugyanakkor a belföldi átlaghoz képest alacsony.

Alkalmazottaik száma 962-ről már 1123-ra nőtt három év alatt, bár az autósiskolák szakoktatói jórészt vállalkozási szerződéssel dolgoznak. A cégek összesített árbevétele 2016 és 2018 között 14,6 milliárd forintról 18,5 milliárd forintra, adózás előtti eredményük 1,02 milliárd forintról 1,99 milliárd forintra nőtt.

Az ágazat jövőjét továbbra is a szakoktatók és az iskolavezetők számának alakulása fogja elsősorban meghatározni, mert ettől függ, hogy mennyi idő a jogosítvány megszerzése - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.