Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2012. Október 29. 09:35, hétfő | Helyi
Forrás: Oxygen Media

Fokozott rendőri jelenlét lesz a temetők környékén

Fokozott rendőri jelenlét lesz a temetők környékén

Fokozott rendőri jelenlét várható Mindenszentek ünnepén a temetők környékén.

A rendőrség a polgárőrök és közterület felügyelők bevonásával kiemelt figyelmet fordít a gépjárműlopások és feltörések, a zseblopások megelőzésére. Rendőrök és polgárőrök visszatérően ellenőrzik a sírkerteket, a parkolókat közterület felügyelők őrzik.

A rendőrség kéri az autósokat, hogy ne a temetők közvetlen környezetében álljanak meg,inkább a távolabbi parkolást válasszák, a sírkerteket gyalogosa, vagy tömegközlekedésieszközökkel közelítsék meg! Használják ki a hosszú hétvége adta lehetőséget kegyeletüklerovására!
Legyenek türelmesek, figyelmesek a megnövekedett közúti forgalomban, vigyázva saját és avelük együtt utazók biztonságára, testi épségére!

Várhatóan sokan igyekeznek a temetőkbe, hogy az emlékezés mécseseit meggyújtsák ésleróják kegyeletüket. Nem minden ember érkezik hasonló céllal, a tolvajok és a gépkocsifeltörők ilyenkor sem tétlenkednek. Egy kis odafigyeléssel elkerülhető, hogy ezek a bűnözőkne zavarják meg az ünnep nyugalmát.
Látható helyen ne hagyjanak értéket a leparkolt gépkocsijukban, járművüket ne felejtsékel lezárni. A GPS készüléket ne hagyják a kesztyűtartóban, azt vigyék magukkal. Annaktartóját se felejtsék a szélvédőn, mert csábító zsákmány ígéretével feleslegesen felhívhatja azelkövetők figyelmét.
A kerékpárokat minden esetben a kijelölt tárolóban, megfelelő zárral zárják le. Táskát mégkis időre se hagyjanak felügyelet nélkül! Értékeik ne maradjanak őrizetlenül addig sem, mígközeli kúthoz mennek a virágoknak friss vízért. Az sem tanácsos, hogy az áhítat perceiben atáskát a földre, vagy a sír szélére helyezik, mert egy fürge tolvaj azt felkapva elszaladhat vele.

Ha mégis bekövetkezne a baj, akkor azonnal értesítsék a rendőrséget a 107 vagy a 112-eshívószámon!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra

Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.

2026. Április 09. 07:26, csütörtök | Sport

Férfi kézilabda BL - A Kielce búcsúztatásával negyeddöntős a Szeged

A Szeged negyeddöntőbe jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel a rájátszás első fordulójának 26-23-ra megnyert első mérkőzését követően a szerdai visszavágón 32-32-es döntetlent játszott a lengyel Kielce otthonában.