Hírek
2019. December 31. 15:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Folytatja újfajta ellenőrzési akcióját a fővárosi rendőrség
A fővárosi balesetek 90 százalékát sofőrök, a többit gyalogosok okozzák.
A balesetek kilencven százalékáért a járművezetők, tíz százalékáért pedig a gyalogosok a felelősek - mondta a Budapesti Rendőr-főkapitányság baleset-megelőzési és közlekedési osztályának vezetője kedd reggel az M1-en.
Szécsi Tibor szerint a műszaki hiba miatt bekövetkező szerencsétlenségek arány elenyésző, ezért ha mindenki betartaná a közlekedési szabályokat, a személyi sérülések és a halálesetek aránya jelentősen csökkenne a balesetekben.
Kitért arra is, hogy nemrégiben újfajta ellenőrzést vezetett be a rendőrség: civil autókból figyelték a forgalmat és büntették meg a szabálytalan járművezetőket. Az akció sikeres volt, ezért folytatni fogják, sőt már nemcsak a fővárosban, hanem az egész országban - közölte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához
2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen
A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

