Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2021. November 03. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Forgalommal szemben és kerékpárral is közlekedtek az M30-as új szakaszán

Forgalommal szemben és kerékpárral is közlekedtek az M30-as új szakaszán

Többen is a forgalommal szemben vezettek, sőt, volt aki kerékpárral közlekedett a leállósávon az egy hete átadott M30-as autópálya új szakaszán - tájékoztatta a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kedden az MTI-t.

A történteket a forgalomfigyelő kameráik is rögzítettek - tették hozzá.

Közleményükben felidézték: múlt kedden adták át a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásában elkészült M30-as autópálya Miskolc és Tornyosnémeti közötti, mintegy 60 kilométernyi szakaszát.

Múlt szombaton kora reggel egy 82 éves kazincbarcikai nő először szabályosan haladt az M30-as autópályán, majd meggondolta magát és megfordult, utána nagy sebességgel a forgalommal szemben vezetett egészen Halmajig, összesen 28 kilométert.

Szintén szombaton, a kora délutáni órákban egy 59 éves encsi nő is a forgalommal szemben közlekedett a 64-es kilométer térségében. Ő ráadásul kétszer is megfordult a pályán, mire sikerült lehajtania. Előbbi esetben baleset is történt, ugyanis az 51-es kilométernél két lengyel kamion haladt a külső és belső sávban egymás mellett, amikor észlelték a szembejövő autót és lehúzódtak a leálló, és a külső sávba, azonban a két kamion érintőlegesen így is ütközött, míg a szabálytalan autós tovább haladt.

A rendőrök mindkét nőt előállították, bevonták vezetői engedélyüket és gyanúsítottként hallgatták ki őket.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. felvételei elérhetők a társaság hivatalos YouTube-csatornáján - írták, hozzátéve: az új M30-as autópálya digitális kijelzőin külön megerősítették a jelzéseket a szakemberek, hogy még jobban segítsék az autósok tájékozódását.

A közútkezelő felhívta a figyelmet: ahol új autópálya szakaszok épülnek, ott érdemes az arra közlekedőknek még utazásuk előtt megtervezniük útvonalukat, hogy feltérképezhessék, hol, milyen csomópontokon keresztül tudnak felhajtani és eljutni úticéljukhoz. Fontos, hogy az adott térségben élők se megszokásból vezessenek, figyeljék az előjelzéseket, a gyorsforgalmi utakhoz kapcsolódóan kék hátterű táblákon jelzik a szakemberek az útirányokat, településeket.

Az autósoknak ajánlott folyamatosan frissíteniük navigációs eszközeiket és mindig a legfrissebb térképszolgáltatásokat használniuk - emelték megjegyezve: rendszeresen előforduló probléma, hogy a régi szoftverek nem ismerik fel az új pályaszakaszokat és nem megfelelő utasításokat adnak a közlekedőknek, mint például, hogy forduljanak meg.

Ha egy sofőr miután felhajtott a pályára és a jobb oldalára esik az elválasztósáv, akkor biztos lehet benne, hogy a forgalommal szemben halad, ilyen esetben amilyen gyorsan csak teheti, húzódjon le a leállósávra és hívjon segítséget - írta közleményében a közútkezelő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.

2026. Április 08. 10:00, szerda | Belföld

Vance: Bárki nyeri a választást, együtt fogunk működni vele