Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2010. Október 12. 13:27, kedd | Helyi
Forrás: Nyugathír

Forradalmi futás: Mosonmagyaróvártól Salgótarjánig kocog Schirilla

Forradalmi futás: Mosonmagyaróvártól Salgótarjánig kocog Schirilla

Ismét felveszi futócipőit Schirilla György, hogy immár 10. alkalommal kiemelkedő sportteljesítménnyel tisztelegjen 1956. és a forradalmi napokban életüket vesztett áldozatok emlékének. Győr-Moson-Sopron megyéből, Mosonmagyaróvárról ind

A Duna-átúszásairól és szupermaratoni vállalkozásairól ismert sportember szerdán, 11:30-kor indul útnak Mosonmagyaróvárról, az 56-os Emlékműtől. Győrt, Bábolnát, Komáromot, a Dunakanyar településeit, a fővárost, majd Gödöllőt, Pásztót, Kazárt és számos közbeeső kisebb települést érintve, október 23-án fut be Salgótarjánba, ahol kerek egy évtizede az ő érkezésével nyitják meg az 1956-os forradalom emlékére megrendezésre kerülő utcai futóversenyt. Kiindulópontként azért Mosonmagyaróvárt választotta a híres futó, mert hazánknak éppen ebben a két városában került sor 1956-ban a leggyilkosabb sortüzekre, melyekben együttesen több százan pusztultak el.
350 kilométert tesz majd meg Schirilla György - mindössze néhány nap alatt. Mint elmondta, ennek és a többi hasonlóan nagy teljesítményének előfeltétele a rendszeres testedzés, valamint a kiegyensúlyozott, egészséges életmód. A különösen embert próbáló országúti szupermaratonok végrehajtásában nagyban segíti ezek mellett a kellemesen citromízű, vízben oldható, rendkívül hatékony magnézium-pótló készítmény, a Magnosolv, mert a napi 40-45 kilométert - sokszor igen mostoha útviszonyok között - csak akkor képes valaki lefutni, ha a szervezete megfelelő izomműködését biztosító magnézium-háztartása rendben van.
Amellett, hogy lerója tiszteletét a forradalom hősei előtt, a természetgyógyász-sportember épp a testmozgás, a sportolás és az egészséges életmód fontosságára szándékozik felhívni a figyelmet „Szeretet, béke, egészség" mottójú októberi futásaival is. Célja, hogy minél több embert megmozgasson, ezért arra kéri és biztatja a meglátogatásra kerülő városok, falvak lakóit, mindenekelőtt a diákokat, az ifjabbakat, hogy településtáblától településtábláig csatlakozzanak hozzá. Aki szeretne együtt futni Schirilla Györggyel, a www.magnosolv.hu honlapon megtalálhatja mind a 10 nap részletes programját.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 18:00, péntek | Életmód

Gödöllőn adják elő június végén a Csíksomlyói passiót

A magyar szabadság napja alkalmából június végén Gödöllőn, a Világfa előtt adja elő a Nemzeti Színház a Csíksomlyói passiót, együttműködve a város művészeti együtteseivel

2026. Április 10. 16:00, péntek | Életmód

Utolsó napjához ért az Artemis II, a Hold körüli újabb űrrepülés

Utolsó napjához ért csütörtökön az Artemis II, az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Hold-programjának legénységgel végzett első Hold körüli űrrepülése.

2026. Április 10. 14:00, péntek | Életmód

Agrometeorológia: pénteken és szombaton akár károkozó fagyok is várhatók

Az elmúlt években hatalmas károkat okoztak a tavaszi fagyok, és idén is komoly a probléma: a csütörtöki fagyos reggel után főleg pénteken és szombaton várhatók még akár károkozó fagyok is