Hírek
2011. Március 31. 16:34, csütörtök |
Helyi
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Gyerekeknek nem ajánlott a Tanár úr, kérem!
„16 éven aluliaknak nem ajánlott” kategóriába került Mátyássy Áron új tévéfilmje, a Tanár úr kérem!, a Magyar Televízió ezért elhalasztja a film vasárnapra tervezett televíziós premierjét. A Karinthy Frigyes művei - Tanár úr, k
A filmet gyártó Budapest Film és a koprodukciós partner Magyar Televízió képviselői az elmúlt hónapokban folyamatosan egyeztettek annak érdekében, hogy a film minden szempontból megfeleljen a támogatói szerződésben vállalt ifjúsági tévéfilm kategóriájának. Az újravágott tévéfilmet a véleményezésre felkért Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság a IV. kategóriába sorolta (16 éven aluliak számára nem ajánlott), a vonatkozó jogszabályok értelmében a film tehát 21 óra után tűzhető csak műsorra. Sajtóértesülések szerint a szigorú besorolás oka az volt, hogy a Tanár úr, kérem! és az Utazás a koponyám körül jeleneteit ötvöző film egy koponyalékelést is bemutatott.
Az NMHH határozata alapján, a módosuló korhatári besorolás miatt a filmet az eredetileg tervezett délutáni időpontban nem lehet vetíteni, ezért április 3-i premierje elmarad. Az MTV ígéri, a Tanár úr kérem! televíziós bemutatójának új időpontjáról időben értesíteni fogják a sajtó képviselőit.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 13:00, szombat | Életmód
A Heim Pál gyermekkórház 250 millió forintot kap zajszigetelésre a Budapest Airporttól
Kétszázötven millió forintot adományozott a Budapest Airport (BA) a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetnek, a támogatással a repülőgépek okozta zajhatások mérsékléséhez kívánnak hozzájárulni.
