Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2016. Augusztus 11. 07:35, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Gyorsulhat a magyar börtönök férőhelybővítési programja

Gyorsulhat a magyar börtönök férőhelybővítési programja

Gyorsítaná a kormány a büntetés-végrehajtási intézetek férőhelybővítését egy rendelettervezet szerint - számol be csütörtöki számában a Magyar Hírlap.

A lap szerint nemzetgazdasági szempontból kiemeltté nyilvánítaná a kormány a programot, az indokolás szerint a kabinet már korábban áttekintette a feladatokat, és a szükséges forrásokat is biztosította, a végrehajtás ütemezése miatt viszont szükség van arra, hogy a hatósági ügyintézést felgyorsítsák. Ez a lépés Bátonyterenye, Békés, Csenger, Heves, Kemecse, Komádi, Komló, Kunmadaras és Ózd területén végzendő fejlesztéseknél gyorsítaná az ügyintézést.

Az új objektumok 4500 hellyel növelik a kapacitást, és új munkahelyeket is teremtenének a lap szerint. A kormány az idén 1,2 milliárdot, jövőre 30 milliárdot, 2018-ban 51 milliárdot, 2019-ben közel 20 milliárd forintot fordít a célra.

A kabinet még márciusban döntött arról, hogy 2019-ig folytatódik a fejlesztési program.

Címkék: bővítés, börtön

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld

Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat

Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.

2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld

Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni

Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.