Hírek
2017. Június 27. 16:52, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Babonából aprópénzt dobott a hajtóműbe - öt órát késett a repülőgép

Öt órás késéssel tudott csak felszállni a China Southern Airlines Sanghajból Kantonba tartó Airbus A320-asa, miután az egyik utas babonából aprópénzt dobott a gép hajtóművébe - írta az Airlive.net repülésszakmai blog.
Információik szerint a 80 éves női utas a beszállás előtt szórt aprópénzt a repülőgép egyik hajtóművébe, hogy így kívánjon biztonságos repülést. Az esetet a már a repülőgépen lévő utasok azonnal jelentették, a szakembereknek ezért az egész hajtóművet át kellett vizsgálniuk.
Az összes utast arra kérték, hogy hagyják el a gép fedélzetét. A szakemberek öt órán keresztül keresték az aprókat, egyet találtak a hajtóműben, nyolcat pedig annak környezetében összesen 1,7 jüan (70 forint) értékben.
A gép végül biztonságosan felszállt és az eredeti menetrendhez képest öt órás késéssel biztonságosan landolt célállomásán, Kantonban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld
Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések
Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.
2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld
Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért
Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -
2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld
Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában
Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.
2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld
Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen
Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.