Városlista
2026. július 1, szerda - Annamária

Hírek

2013. Február 11. 12:48, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Hallgatói tiltakozás - Megszakítottak több órát az ELTE bölcsészkarán

Hallgatói tiltakozás - Megszakítottak több órát az ELTE bölcsészkarán

Az egyetemet érintő pénzelvonás miatt az ELTE Múzeum körúti épületében mintegy negyven hallgató leállította az oktatást több teremben - jelentette az MTI tudósítója a helyszínről hétfőn.

A hallgatók azt kérték az előadásokon résztvevő diákoktól, hogy vegyenek részt egy fórumon. A tiltakozó hallgatók szerint a bölcsészkartól jelentős összeget vontak el, és ez veszélyezteti működését. A fórum szervezésében a Hallgatói Hálózat is részt vesz.
A hamarosan kezdődő fórum dönt majd arról, hogyan folytatódik az egyetemisták akciója. A diákok délután a Deák térre szerveztek tüntetést.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.