Hírek
2011. Szeptember 08. 14:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Hamarosan elkészülnek a borsodi árvízvédelmi beruházások
Végéhez közeledik a Sajóvölgye településeinek hosszú távú árvízi védelmét biztosító beruházásokról szóló 1028/2011.(II.22.) kormányhatározatban foglalt feladatok végrehajtása.
A kormány a folyamatban lévő beruházásokkal a 2010-ben bekövetkezett árvízhez hasonló helyzeteket kívánja megelőzni.
Borsod-Abaúj-Zemplén megyefolyóinak – Sajó, Bódva, Hernád –, valamint a felsőzsolcai vasúti ártéri hídnyílások szelvényeinek kotrása és mederrendezése elkészült.
Három település – Felsőzsolca, Ónod, Nagycsécs – árvíz elleni védelmét az elkészült körtöltés biztosítja. Záportározó négy helyen, Hídvégardón, Bódvaszilason, Szendrőládon és Edelényen épült.Szükségtározó védi Bódvalenkét, Bódvaszilast és Bódvarákót. Valamennyi településen elkészültek a jelzett munkálatokkal.
A vízkár-elhárítási tervek lakosságvédelmi részébe a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság által tett észrevételeket teljes mértékben bedolgozták, azonban még folynak egyeztetések a tervekről annak érdekében, hogy azok biztosítsák az adott település védelmét. Az elkészült terveket az ÉKÖVÍZIG véleményezi.
Az ÉKÖVIZIG ütemterve szerint szeptember végére mindenhol lezajlik a műszaki átadás-átvétel, hiszen valamennyi tervezett beruházás kivitelezésével végeztek. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság képviselője, az érintett polgári védelmi kirendeltségek és irodák valamennyi átadás-átvételen, hatósági szemlén és egyeztető megbeszélésen részt vesznek-tudatta a BM OKF.
OrientPess Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld
Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció
A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.
2026. Május 21. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához
2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen
A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

