Hírek
2015. Május 27. 07:25, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Három helyen lesz időközi polgármester-választás vasárnap
Három településen tartanak vasárnap időközi polgármester-választást: Nyírkátán, Szúcs községben és Udvariban.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírkátán azért kellett időközi önkormányzati választást kiírni, mert a község tavaly októberben megválasztott vezetője, Jeney Sándor (Fidesz-KDNP) februárban elhunyt.
A Heves megyei Szúcs községben az eddigi vezető, Egyed Zsigmond (független) február 28-i hatállyal lemondott tisztségéről, ott emiatt lesz vasárnap időközi polgármester-választás.
A Tolna megyei Udvariban pedig azért tartanak időközi önkormányzati választást, mert tavaly októberben nem sikerült polgármestert választani, az egyetlen jelölt ugyanis a voksolás előtt nem sokkal visszalépett. A településen így időközi polgármester-választást tűztek ki, azonban a február 8-ára kitűzött voksolás is elmaradt, mert senki nem jelentkezett a tisztségre. A helyi választási bizottság ezek után újabb időközi választást írt ki, május 31-ére.
Kilenc településen jelöltek hiányában elmarad a nemzetségi választás: a Fejér megyei Baracska, Előszállás és Mezőfalva, a Zala megyei Batyk, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Emőd és Sajóbábony, a Somogy megyei Pogányszentpéter és a Veszprém megyei Tapolca roma, valamint a Békés megyei Kötegyán román választói a legközelebb a következő nemzetiségi választáskor, 2019-ben szavazhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához
2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen
A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

