Városlista
2026. április 29, szerda - Péter

Hírek

2013. Április 05. 08:01, péntek | Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem

Három településen folyik belvízvédelmi védekezés

Három településen folyik belvízvédelmi védekezés

Vitnyéd település határában található tó vízszintjét a nagy mennyiségű csapadék megnövelte, mely veszélyezteti a fogadót és a mellette lévő lakóházakat....

A katasztrófavédelem hivatásos tűzoltó egységei szivattyúzási munkálatokat végeznek a tóból a fogadó mellett lévő Kardos-érbe. A tűzoltók egy fővel hat technikai eszközzel, a tulajdonos két technikai eszközzel, a vízügy egy technikai eszközzel végzi a munkálatokat.

A három önkéntes tűzoltó egyesület tizenkét fővel és hat technikai eszközzel kilencszáz homokzsák felhasználásával vett rész a védekezési munkálatokban.

Farád és Szany településen a vízelvezető árkok megteltek, a kifolyó víz a lakott területek felé folyt, ezért az önkormányzat részére hétszáz homokzsák került kiadásra, melyet védekezés céljából használtak fel.

Csapod község polgármestere megelőzésképpen ezer homokzsákot kért, amit a belvíz elleni védekezés esetén használna fel, ha az lakó ingatlant veszélyeztet. A homokzsákok átadása megtörtént.

A Nyugat-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság tájékoztatása alapján a központi védelemvezető az alábbi II. fokú készültségeket rendelte el a Rábán az Árpás-répceszemerei árvízvédelmi szakasz Sobori, Szanyi, Vági, Rábakecöli gátőrjárásra, valamint a Mórichida-sárvári árvízvédelmi szakasz Mórichidai, Marcaltői, Kemenesszentpéteri, Pápóci, Ostffyasszonyfai gátőrjárására.

Megyénkben a további árvízvédelmi készültségi fokozatokat rendelték el:

a Győr-árpási árvízvédelmi szakasz Rábapatonai, Rábacsécsényi gátőrjárásra I. fokú készültséget,

az Árpás- répceszemerei árvízvédelmi szakasz Rábakecöli gátőrjárásra I. fokú készültséget,

a Győr-koroncói árvízvédelmi szakasz Gyirmóti és Koroncói gátőrjárásra I. fokú készültséget,

a Koroncó-mórichidai árvízvédelmi szakasz Mérgesi és Kisbaboti gátőrjárásra I. fokú készültséget,

a Mórichida-sárvári árvízvédelmi szakasz Mórichidai, Marcaltői és Kemenesszentpéteri gátőrjárásra I. fokú készültséget,

A Rábán az Árpás-répceszemerei árvízvédelmi szakasz Sobori, Szanyi és Vági gátőrjárásra I. fokú készültséget,

Az alábbi belvízvédelmi szakaszokon rendeltek el készültségi fokozatokat:

Rábca menti belvízvédelmi szakaszon II. fokú készültséget,

Kapuvár-Hansági belvízvédelmi szakaszon II. fokú készültséget,

Marcal-menti belvízvédelmi szakaszon I. fokú készültséget,

Rába felső belvízvédelmi szakaszon II. fokú készültséget,

Fertő-menti belvízvédelmi szakaszon I. fokú készültséget,

Fertő-menti belvízvédelmi szakaszon, Homok-sarródi szivattyútelep II. fokú készültség,

Marcal-menti belvízvédelmi szakaszon II. fokú készültség.

Az elmúlt napon az elöntött terület nagysága megyénkben 16.865 hektár.

Megyénkben az alábbi útszakaszok lezárása vált szükségessé a vízátfolyások miatt:

Vág és Kemeneszentpéter között

Szany és Egyházaskesző között

Kisbabót és Bodonhely között

Megyénkben az alábbi félpályás forgalomkorlátozások vannak érvényben:

Agyagosszergény

Gyóró

Vitnyéd-Csapod

Csapod-Pusztacsalád

Pusztacsalád-Iván

Fertőszentmiklós-Csapod

Und-Zsira

A szerda reggeli órákban a Rábapatona-Koroncó közötti Rába híd lezárásra került.

Vitnyédnél és Pusztacsalád-Iván között útszűkület lassítja a közúton haladókat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld

Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter

Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.