Hírek
2017. December 17. 12:18, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Hatan vesztették életüket egy angliai közlekedési balesetben
Hatan vesztették életüket vasárnap egy angliai közlekedési balesetben.
A szerencsétlenség a közép-angliai Birmingham városában történt vasárnap hajnalban. A rendőrség délelőtti beszámolója szerint hat jármű ütközött össze a Belgrave Middleway négysávos gyorsforgalmi útszakaszon, köztük egy taxi, amely felborult. A taxi vezetője és mindkét utasa meghalt.
Egy másik autóból mind a négy utas kizuhant az úttestre, közülük hárman szintén életüket vesztették, a negyediket válságos állapotban vitték kórházba.
A balesetben részes többi négy autó utasai könnyebben megsérültek.
A rendőrség szemtanúk jelentkezését kérte a szerencsétlenség körülményeinek tisztázása végett.
November végén öten haltak meg egy autóbalesetben Leeds városában. A lopott járművet egy 15 éves fiú vezette, akinek nem volt - kora miatt nem is lehetett - vezetői engedélye.
A Renault Clio, amelyben a fiatalkorú sofőrrel együtt heten ültek, nagy sebességgel egy fának hajtott.
Az autót vezető fiú életben maradt, és a leedsi koronabíróságon tartott első tárgyalási napon elismerte vétkességét a balesetben. Az eljáró bíró figyelmeztette, hogy hosszas szabadságvesztésre számítson a január 26-án esedékes ítélethirdetésen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld
Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt
Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.
2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra
Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.
2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal
Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.

