Hírek
2013. Február 09. 13:22, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Havazás - Szombaton helyenként, vasárnap már országosan várható friss hó
Szombaton többfelé is számítani kell enyhébb havazásra, vasárnap viszont már országos havazás kezdődik, amelyből helyenként 8-10 centiméternyinél is több hó hullhat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez eljuttatott szombati figyelmeztető előrejelzésében azt írta: szombat délelőtt a keleti országrészben, illetve délnyugaton, később az ország más részein is számítani kell általában gyenge intenzitású havazásra. Éjfélig legfeljebb 4 centiméternyi friss hó hullhat.
Szombaton a hőmérséklet kora délután mínusz és plusz 3, késő este mínusz 3 és plusz 2 Celsius-fok között várható.
Vasárnap a hajnali óráktól dél felől újabb és már valamivel intenzívebb országos havazás lehet. Az éjféli órákig 3-8 centiméternyi friss hó hullhat. A nagyobb hómennyiség a Dunától keletre valószínűbb. Az Északi-középhegység térségében 8-10 centiméternél több hó is eshet.
Vasárnap napközben az időnként megerősödő északnyugati szél a Dunántúl középső területein, illetve északkeleten hóátfúvást okozhat.
Vasárnap a minimumhőmérséklet mínusz 7 és mínusz 2 fok között várható. A nappali maximumok mínusz 2 és plusz 2 fok között várhatók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 27. 17:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: ha lesz olcsó energia, akkor talpon marad az európai autóipar
2026. Február 27. 16:00, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: újabb intézkedések erősítik a kritikus infrastruktúra védelmét
2026. Február 27. 13:12, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint megtámadták Magyarországot
Magyarországot megtámadták, "olajblokád" alá vették - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld
NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon
A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon

