Városlista
2025. december 7, vasárnap - Ambrus

Hírek

2014. Június 12. 22:44, csütörtök | Helyi
Forrás: Hasznos Hírek

Hőség, viharok és akár jégeső is lehet

Hőség, viharok és akár jégeső is lehet

Az Országos Meteorológiai Szolgálat a hőség miatt 15 megyére, heves zivatarok miatt 11 megyére adott ki elsőfokú figyelmeztető előrejelzést.

Az OMSZ számításai szerint csütörtök délutántól a Duna-Tisza-köze nyugati és a Dunántúl keleti részén elszórtan várható zivatarok kialakulása. Az északról dél felé áthelyeződő zivatarokat viharos (60-90 km/h) szél, intenzív csapadék (rövid idő alatt 20 mm feletti összeg) és jégeső kísérheti. Egy-egy helyen heves kísérőjelenségek (90-100 km/h-s szélroham, 2 cm-nél nagyobb átmérőjű jég) kialakulásához is megfelelőek a feltételek.

A napi előrejelzés szerint többnyire mégis napos időre számíthatunk. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 31 és 36 fok között, északkeleten kevéssel 31 fok alatt alakul. Késő estére 22 és 28 fok közé csökken a hőmérséklet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

2025. December 07. 10:06, vasárnap | Életmód

Agroinform.hu: a fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel

December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában

2025. December 06. 08:51, szombat | Sport

Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat

A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.

2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld

Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére

Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.