Hírek
2011. Május 22. 14:45, vasárnap | Belföld
Idén hatszorosára nőtt az erdőirtás mértéke az Amazonas mentén
A szakemberek műholdas képek segítségével hasonlították össze azoknak az Amazonas-menti területeknek a nagyságát, ahol fakitermelés folyik.
Az idei adatok megdöbbentőek: a tavaly márciusban és áprilisban mért 103 négyzetkilométerhez képest ugyanis idén hatszorosára (593 négyzetkilométer) nőtt az erdőirtás mértéke ugyanebben a két hónapban.
A legnagyobb pusztítást a brazíliai Gatto Rosso államban végezték, ahol szójatermesztés folyik, és folyamatosan szükség van az újabb, megművelhető területekre. A hír nem sokkal azelőtt látott napvilágot, hogy az országban egy új, az erdők védelmét szolgáló törvényről szavaztak volna az illetékesek - írja a BBC.
A brazil környezetvédelmi miniszter, Izabella Teixeira elmondta, hogy a számok kifejezetten riasztóak, és tervezik egy válság kabinet felállítását, amely részletesebben is foglalkozna a problémával.
A tavalyi adatok megnyugtatóak voltak, ezért is lepte meg a kormányt a legfrissebb felmérés. 2010 decemberében ugyanis az adatok alapján 22 éve a legkisebb mértékű volt az erdőirtás.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát
Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.

