Hírek
2013. Április 02. 14:52, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Az időjárási helyzet Európában
------------------------------
A Baltikum és a Kelet-európai-síkság felett ciklon örvénylik. Emiatt arrafelé nagy területen fordul elő vegyes halmazállapotú csapadék.
Ciklonális mező alakítja a szárazföld déli részének időjárását is. A Földközi-tenger térségében többnyire borult az ég, és sokfelé esik az eső, néhol zivatar is kialakul. Ugyanakkor Izlandtól a Brit-szigeteken és a Skandináv-félsziget déli felén át a Német-Lengyel-alföldig anticiklon helyezkedik el. A felsorolt tájakon változóan, a magasnyomás peremén erősen felhős az ég, de számottevő csapadékról nem érkezik jelentés. A Mediterráneumban és Európa délkeleti vidékén a délutáni órákra nagyrészt 12, 20 fok közé melegszik fel a levegő, sőt helyenként 21, 26 fokot is mérnek. Másutt jobbára 2, 10 fok között, északkeleten fagypont körül alakul a csúcshőmérséklet.
Szerda estig a Kárpát-medence időjárását ciklon alakítja, sokfelé várható jelentős mennyiségű csapadék.
Várható időjárás az ország területén szerda estig:
--------------------------------------------------
Borult lesz az ég. Országszerte, majd szerdán napközben egyre inkább az északi és keleti tájakon számíthatunk jelentős csapadékra: általában ismétlődő eső, záporeső lesz a jellemző, azonban főként a Nyugat-Dunántúlon havas eső, havazás várható. Az északi, északkeleti, szerdán az északnyugatira forduló szél megerősödik, éjszakától nyugaton helyenként viharossá fokozódik, emiatt ott átmenetileg hófúvás is kialakulhat.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 1, 8, a Nyugat-Dunántúlon 0 fok körül alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán az ország nagy részén 1, 9 fok között várható, de a Tiszántúlon 10, 12 fok is lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.
2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld
Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére
Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.
2026. Május 21. 13:00, csütörtök | Belföld
Tarr Zoltán: mérföldkő a felvidéki magyarság jogvédelmében a szlovák Alkotmánybíróság egyik ítélete
2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld
Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció
A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.

