Hírek
2014. Március 08. 18:40, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Időjárás-jelentés
Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:
Időjárási helyzet Európában:
----------------------------
A Brit-szigetektől Nyugat- és Közép-Európán át egészen a Kelet-európai-síkságig anticiklon húzódik. Területén általában napos, száraz idő a jellemző, több felhő a magasnyomású zóna déli peremén, a Kárpát-medence környékén található. Ugyancsak sok a felhő a kontinens északi tájain, ahol erőteljes nyugat-keleti áramlással ciklonok és a hozzájuk kapcsolódó frontok vonulnak. Ezeken a vidékeken gyakran esik az eső, az Urál előterében havazás is előfordul. Utóbbi tájakon a hőmérséklet csúcsértéke csak kevéssel haladja meg a 0 fokot, ugyanakkor Európa legnagyobb részén a kora délutáni órákra 8, 16 fok közé melegszik fel a levegő, sőt a Pireneusi-félsziget déli részén 19, 24 fok is előfordul. A Kárpát-medence időjárását vasárnap estig a már említett anticiklon alakítja, amelynek hatására vasárnap derült, száraz időre van kilátás.
Várható időjárás az ország területén vasárnap estig:
----------------------------------------------------
Általában derült, napos idő várható, csapadék sehol sem valószínű. Az északi, északkeleti szelet többfelé erős széllökések kísérik.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -1, +4 fok között alakul.
A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 14 fok körül valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.

