Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2016. Január 25. 07:47, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Illegális bevándorlás - Szakértő: senki nem készül Schengen végére

Illegális bevándorlás - Szakértő: senki nem készül Schengen végére

Senki nem készül Schengen végére - jelentette ki Horváth Dániel, a Migrációkutató Intézet vezető kutatója az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.

A szakértő szerint egyetlen uniós tagállamnak sem érdeke, de a problémát sem oldaná meg, ha a határait meg nem védő Görögországot kizárnák az övezetből; ugyanakkor heteket, hónapokat vesz igénybe, hogy kidolgozzák az állam északi határán húzódó második védvonal jogi kereteit.

Horváth Dániel azt hangsúlyozta: valamennyi uniós tagállam a külső határokon kívánja megállítani az emberáradatot, hiszen a belső határellenőrzés hosszú távú fenntartásának nincsenek meg a jogi feltételei.

Mint mondta: a következő hónapok eseményei annak eldöntése felé mutatnak, hogy a jövő Európája föderatív vagy nemzetállami alapú alakulat lesz; példaként hozta fel, hogy a nap folyamán egyeztetnek a schengeni övezet belső határellenőrzésének kérdéséről az uniós bel- és igazságügyi miniszterek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld

Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat

Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.

2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld

Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni

Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.