Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2017. November 16. 15:44, csütörtök | Helyi
Forrás: Fogyatékosággal Élők Nappali Intézménye

Ismerkedés a világhálóval - a Naposházból jelentkezünk

Ismerkedés a világhálóval - a Naposházból jelentkezünk

A Fogyatékossággal Élők Nappali Intézményét támogató Gondoskodás Alapítvány második alkalommal valósította meg az Ismerkedés a világhálóval.2 című projektet.

A MOL és az Új Európa Alapítvány nyertes pályázata segítette a megvalósítást. A program alapgondolata: az ép és sérült emberek közösen szerzett élményei és azok eredményei.

A Naposház tagjai kipróbálták, megismerték, alkalmazzák az informatika világát, közösségi szolgálatot teljesítő diákok közreműködésével, mentor vezetésével. Kidolgozásra került egy bővíthető, speciális oktató anyag, melyet az órákon és külön gyakorláson használni lehet. Az órák két részből álltak:„érzékenyítő feladatokból” és azok feldolgozásából, oktató anyag segítségével.


A programterv a helyi közösség aktualitásaihoz igazodott. A diákok betekintést nyertek a sérült emberek mindennapjaiba és a nagyszabású rendezvényekbe is - a komplex szemlélet alakítás érdekében.

„Fontosnak tartottuk, hogy értékeiken (és ne az akadályaikon) keresztül ismerjék meg a sérült FELNŐTT embereket. Ennek fényében a már sikeresen működő, intézményi programokba is bevontuk a diákokat.

A második éve zajló FOGY-asztható projekthez csatlakozva, közösen munkálkodtak a dunaszigeti Ökoparkban. A fennállásának 20. évfordulóját ünneplő intézmény nagy nyilvánosságnak mutatta be múltját és jelenét, amelyből nem maradt ki a KÖSZ! program sem. A projekt a KÖSZ! Program támogatásával valósult meg.”

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 12:00, csütörtök | Kék hírek

Pszichiáter és álorvos ellen emeltek vádat vesztegetés miatt Zalában

Vesztegetés miatt emeltek vádat egy pszichiáter és egy magát orvosnak kiadó férfi ellen, utóbbinak kuruzslás miatt is felelnie kell - tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.