Városlista
2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2014. Május 18. 19:20, vasárnap | Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság

Ittas sofőr az M1-es autópályán

A közlekedőket veszélyeztető ittas gépkocsivezetőt a járőrök az autópályáról kivezették és igazoltattták.

A rendőrség ügyeletére 2014. május 16-án 16 óra 50 perckor érkezett bejelentés, hogy egy BMW személygépkocsi sofőrje az M1-es autópályán a közlekedőket veszélyeztetve, feltehetően ittasan vezet. A bejelentő azt is elmondta, miután az autós az egyik hegyeshalmi étteremnél járművével egy másik gépkocsinak hajtott, elhagyta a helyszínt. Az autópálya járőrei a járművezetőt a lébényi kihajtónál a sztrádáról kivezették és a parkolóban ellenőrizték. A 73 éves osztrák-magyar állampolgárnál ittasság gyanúja merült fel, a vele szemben alkalmazott alkoholszonda pozitív értéket mutatott. A férfihoz, korára és egészségi állapotára tekintettel a járőrök mentők hívtak. Osztrák vezetői engedélyét az egyenruhások a helyszínen elvették és mintavételre előállították. Járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének gyanúja miatt a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányságon ellene büntetőfeljelentést tettek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Január 29. 09:00, szerda | Helyi

Alkotó kezek művészete kiállítás a könyvtárban

2025. február 6-án, csütörtökön 17 órától Oláh Erika zománcműves, Eisenmayer Jenő ötvös és Eisenmayer Viola vésnök munkáiból nyílik kiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtár emeleti kiállítóterében.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Életmód

Szerbiai orvosok szerint a NATO légicsapásainak következményeként sok a rákos megbetegedés az országban

A Jugoszlávia elleni 1999-es NATO-légicsapások következtében az utóbbi 25 évben jelentősen megnőtt a rákos megbetegedések száma - állítják szerbiai orvosok.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.