Városlista
2025. március 27, csütörtök - Hajnalka, Lídia, Auguszta

Hírek

2016. Január 18. 08:02, hétfő | Külföld
Forrás: Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti:

Izraelnek kémkedett egy palesztin tisztviselő a béketárgyalásokon

Izraelnek kémkedett egy palesztin tisztviselő a béketárgyalásokon

A Palesztin Hatóság (kormány) letartóztatta Száeb Erekat palesztin főtárgyaló egyik munkatársát, aki Izraelnek kémkedett - értesült az izraeli közszolgálati rádió.

Mintegy két hete fogták el a békefolyamatot palesztin részről irányító Száeb Erekat meg nem nevezett közeli munkatársát, aki beismerte, hogy információkat adott ki Izraelnek a béketárgyalások alatt.

A rádió úgy tudja, hogy már húsz éve a Palesztinai Felszabadítási Szervezet (PFSZ) béketárgyalásokért felelős osztályának tisztviselője volt az Izraelnek információkat szolgáltató palesztin.

Erekat cáfolta azokat az értesüléseket, hogy az irodavezetője lenne a gyanúsított, és hangsúlyozta, hogy titkárságát egy nő irányítja, miközben egy férfit tartóztattak le. Kiemelte, hogy a kérdéses alkalmazott nem dolgozott vezető beosztásban, és nem volt közeli tanácsadója.

Palesztin biztonsági illetékesek szerint Izrael jelentős előnyökre tehetett szert a béketárgyalásokon, mert a zárt ajtók mögött tartott egyezkedéseken a besúgó révén előre ismerhették a palesztin álláspontot - értesült a Ynet, a Jediót Ahronót című újság honlapja.

A Háárec című újságnak azt nyilatkozta egy magas rangú palesztin hivatalnok, hogy titokban már hónapok óta figyelték a kémet, és az utóbbi hetekben sikerült elegendő bizonyítékot gyűjteniük letartóztatásához. Az illető adminisztratív feladatokat látott el, iratok előkészítésével foglalkozott.

2011-ben már volt egy hasonló kiszivárogtatási botrány, akkor az al-Dzsazíra pánarab hírtévéhez jutottak el palesztin forrásból a palesztin-izraeli tárgyalásokról készült titkos dokumentumok.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 23. 09:16, vasárnap | Külföld

Ferenc pápa vasárnap elhagyja a kórházat, és visszatér a Vatikánba

Ferenc pápa vasárnap elhagyja a kórházat, és visszatér a Vatikánba - jelentette be Sergio Alfieri, a Ferenc pápát kezelő orvoscsoport vezetője a Gemelli-klinikán szombat este.

2025. Március 21. 07:30, péntek | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok nagyon rövid időn belül megköti a ritka földfémek kitermeléséről szóló megállapodást Ukrajnával

Az Egyesült Államok nagyon rövid időn belül megköti a ritka földfémek kitermeléséről szóló megállapodást Ukrajnával - közölte Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.

2025. Március 21. 07:26, péntek | Külföld

Növeli az EU a pénzügyi és katonai támogatást Ukrajna számára

Az Európai Unió és tagállamok pénzügyi és katonai támogatása Ukrajna számára növekedni fog az év folyamán a háború mihamarabbi befejezése érdekében, és előmozdítják az ország uniós integrációját