Hírek
2011. Július 24. 07:13, vasárnap |
Külföld
Forrás: HírTV
Újabb erős földrengés rázta meg Japánt
Ismét rengett a föld Japánban – tudatta a hirado.hu. A 6,5-es erősségű földrengést a csendes-óceáni partoknál észlelték. Ugyanez a prefektúra esett áldozatul a március 11-i, kilences erősségű földrengésnek.
Több mint három hónappal a pusztító földrengés után szombaton ismét megmozdult a föld Japán északi részén. A 6,5-es erősségű földrengést a csendes-óceáni partoknál, Mijagi prefektúrában észlelték. Ugyanez a prefektúra esett áldozatul a március 11-i kilences erősségű földrengésnek, amely szökőárt váltott ki, és súlyosan megrongálta a fukusimai atomerőművet.
A prefektúra 300 kilométerre északra fekszik Tokiótól, s most nem érkeztek jelentések pusztító cunamiról. A fukusimai atomerőművet üzemeltető Tepco vállalat közlése szerint az erőművet ezúttal nem érte kár. A rengés központját Szendai városától 125 kilométerre északra, nagyjából 36 kilométer mélységben lokalizálták. (lm)
hirado.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra
Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.
2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal
Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást
Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld
Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re
A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.

