Hírek
2017. Május 31. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Júniustól újra szolgálatba áll a Teréz körúti robbantásban megsérült járőrpáros

Júniustól újra szolgálatba áll a tavaly őszi Teréz körúti robbantásban megsérült két rendőr - közölte a rendőrség kedd este a honlapján.
Nyolc hónappal a merénylet után egészségesen jelentkezett szolgálatra az a két rendőr, aki életveszélyes sérüléseket szenvedett a Teréz körúti robbantásban - emelték ki -, és csütörtöktől folytatják munkájukat.
A police.hu oldalon A hősök visszatértek címmel közlik a Zsaru Magazin által a két törzsőrmesterrel, Andirkó Szabinával és Vantara Lászlóval készített fényképes interjút. Azt írták: a járőrpárban örök emlékként hagytak nyomot a történtek, de "dolgozni akarnak".
A magazinnak a két rendőr úgy nyilatkozott: "soha, egyetlen pillanatra sem" tántorította el őket hivatásuktól az, ami 2016. szeptember 24-én, 22 óra 36 perc, 18 másodperckor történt, de "érzéseikről, emlékeikről kizárólag a Zsaru Magazinnak beszéltek, többé nem kívánnak nyilatkozni".
A cikkben felidézték: egyelőre még nem tisztázott, miért robbantott a fel saját készítésű szögbombáját a 23 éves keszthelyi P. László a Teréz körút 4. alatti kapualjban, amikor két szolgálatban levő rendőr haladt el a járdán.
A férfit 2016. október 19-én Keszthelyen fogták el, azóta is előzetes letartóztatásban van. A Központi Nyomozó Főügyészség "előre kitervelten, több emberen, hivatalos személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette kísérletének és robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés bűntetté¬nek megalapozott gyanúja miatt" indított ellene eljárást.
Az interjúban megjegyezték: "nem a merénylőn múlott, hogy a két zsaru életben maradt, és nem volt több áldozat".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 21. 07:31, péntek | Belföld
Csapadékossá válik az idő a hétvégére
Pénteken még nagyrészt napos időre van kilátás, de szombattól többfelé esőre kell készülni.
2025. Március 21. 07:29, péntek | Belföld
Orbán Viktor: megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében
Megvétóztam a közös nyilatkozatot Ukrajna ügyében, ameddig a magyarok nem mondják el véleményüket Ukrajna európai uniós tagságáról, addig semmilyen ezzel kapcsolatos közös álláspontot nem tudunk támogatni
2025. Március 20. 08:00, csütörtök | Belföld
6000 megawatt felett termeltek a hazai naperőművek
Kedden újabb csúcsokra ért a magyarországi zöldenergia termelés.
2025. Március 20. 07:54, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a brüsszeli liberális elit nem maradhat a helyén
A brüsszeli liberális elit nem maradhat a helyén, Európának új vezetésre, új patrióta vezetésre van szüksége, amely nem a saját hatalmát építi, hanem a nemzetek Európáját erősíti