Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát

Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát

A Tisza-kormány elkötelezett a vállalkozások üzleti környezetének javítása mellett; komplex intézkedéssorozattal fogja növelni a gazdaság termelékenységét és a hazai kkv-szektor hatékonyságát - írta Kapitány István, a Tisza Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje kedden a Facebook-oldalán.

Kapitány István úgy fogalmazott: a valóban versenyképes gazdaság kulcsát nem az állami milliárdokból idevonzott összeszerelő-üzemek, hanem az erős, verseny- és exportképes hazai tulajdonú kis- és középvállalkozások jelentik.

Azonban a magyar kkv-k eddig egyszerre több fronton küzdöttek komoly kihívásokkal. Az infláció miatt elvéreztek az árversenyben, miközben a külső - banki vagy éppen kockázati tőkealapú - finanszírozáshoz való hozzáférésük nem elégséges - tette hozzá.

A miniszterjelölt szerint tovább növelték a bizonytalanságot a céges fogyasztók által fizetett magas energiárak, a gyenge forint és a kiszámíthatatlan szabályozói környezet. Eközben az elmúlt évek elhibázott gazdaságpolitikája inkább "piaci alapon versenyképtelen NER-es cégekhez talicskázta ki az állami és EU-s forrásokat"
- emelte ki.

Ezért Kapitány István érthetőnek nevezte, hogy a magyar kkv-termelékenység lemaradása tartóssá vált, ez pedig a magyar vállalkozókat és munkavállalókat hozta nehéz helyzetbe.

Az Európai Bizottság jelentése szerint 2024-ben a magyar kkv-szektor hozzáadott értéke az egyik legnagyobb mértékben csökkent Európában, miközben Lengyelországban és Bulgáriában komoly növekedést könyvelhettek el - jegyezte meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát

Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.