Hírek
2021. Március 29. 10:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kiemelten ellenőrzik a biztonsági öv használatát húsvétkor
A húsvéti közúti ellenőrzéseknél idén a biztonsági öv használatát is kiemelten ellenőrzi a rendőrség.
A police.hu-n hétfőn azt írták: húsvét idején a rendőrség évtizedek óta az ittas járművezetők kiszűrésére koncentrál. Az elmúlt években az ittas járművezetők által okozott balesetek száma csökkent. A biztonsági övet azonban még mindig sokan nem használják, ezért az ellenőrzéseknél erre is számítaniuk kell a sofőröknek és utasaiknak.
Hangsúlyozták: a biztonsági öv használatával enyhíthetők a balesetek következményei. Az öv megvédi a vezetőt és az utasokat a "kirepüléstől", másrészt csökkenti a jármű és tartozékai okozta sérüléseket. Használata kötelező.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 17. 07:48, szerda | Belföld
DPD Hungary: kézbesítési késések alakultak ki a nagy csomagforgalom miatt egyes budapesti és főváros környéki területeken
2025. December 17. 07:45, szerda | Belföld
Varga Mihály szerint csak 2027 második felére érhető el fenntartható módon az inflációs cél
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) inflációs célja 2027 második felében érhető el fenntartható módon, de a szeptemberi előrejelzéshez képest az idén és jövőre is alacsonyabb lehet az infláció
2025. December 16. 07:10, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha békepárti kormányt választunk, béke lesz, ha Brüsszel-párti kormányt választunk, háború lesz
2025. December 16. 07:05, kedd | Belföld
Lázár János: Magyarországon a közlekedés mindenki számára legyen alapjog
Magyarországon a közlekedésnek mindenki számára alapjognak kell lennie - hangoztatta az építési és közlekedési miniszter hétfőn délelőtt a Vas vármegyei Rábapatyon, ahol egy autóbuszmegállóban tartott sajtótájékoztatót.

