Hírek
2018. November 22. 05:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kiskorúakkal folytatott szexuális kapcsolatot – Elítélték gyerekotthon volt igazgatóját
Nyolc év fegyházra ítélte a felügyeletére bízott kiskorúakkal szexuális kapcsolatot létesítő volt bicskei gyermekotthon-igazgatót a Székesfehérvári Törvényszék szerdán.
Az első fokon eljáró bíróság a 2016 októberében őrizetbe vett, azóta letartóztatásban lévő volt igazgatót folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak, ennek kísérlete, négyrendbeli, folytatólagosan elkövetett szexuális visszaélés és kétrendbeli szexuális visszaélés bűntettében találta bűnösnek. Ezért nyolc év fegyházra ítélte, és véglegesen eltiltotta minden olyan foglalkozás gyakorlásától, amelynek keretében 18 éven aluliak nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezné vagy ilyen fiatallal hatalmi befolyási viszonyban állna.
A szabadlábon védekező másodrendű vádlottat, aki az otthon nevelője volt, kétrendbeli szexuális visszaélés bűntette miatt másfél év - három év próbaidőre felfüggesztett - börtönre ítélte a bíróság, és szintén véglegesen eltiltották a fiatalokkal való foglalkozástól.
A vádirat szerint az elsőrendű vádlott - aki 26 éven keresztül volt a bicskei Kossuth Zsuzsa Gyermekotthon és Általános Iskola igazgatója - éveken keresztül végzett szexuális cselekményeket a felügyelete alatt álló kiskorúakkal. Két fiatal a cselekmények kezdetekor még nem múlt el 12 éves, három sértettel 14 éves kora előtt lépett szexuális kapcsolatba. Ezen felül a férfi több 18 év alatti sértettel szemben is súlyosan szeméremsértő magatartást tanúsított, egyikükkel rendszeresen szexuális cselekményt végzett.
A másodrendű vádlott a vádirat szerint egy felügyelete alatt álló, 14 év alatti fiatallal lépett egyszer szexuális kapcsolatba, három esetben pedig a 14 év feletti sértettekkel szemben fennálló hatalmi, befolyási viszonyával visszaélve végzett szexuális cselekményt.
Az ítélet nem jogerős, az elsőrendű vádlott és védője felmentésért fellebbezett, a másodrendű vádlott és védője tudomásul vette az ítéletet, az ügyész pedig három nap gondolkodási időt kért.
A bíróság fenntartotta az elsőrendű vádlott letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

