Hírek
2018. Április 10. 07:34, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Kiválasztották a V4 országok legjobb borait
Kiválasztották a V4 országok legjobb borait a VinCE Budapest Wine Show-n - közölte az MTI-vel a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) hétfőn.
A közlemény szerint Magyarországról a dél-balatoni Kristinus Pincészet 2015-ös Olaszrizlingje bizonyult a legjobbnak. Lengyelországból a Winnica Equus Cabernetis Prestige 2017 tételt választották, amely számos borversenyen ért már el kiváló helyezést, és impozáns, különleges palackból kóstolható.
Szlovákiából a Vintop Karkó pincészet 2015-ös Cabernet Franc borát választották Búcsról, míg Csehországból a Johann Winery pinot blanc, zöldszilváni, fűszeres tramini és rizling házasításából készült, 2014-es White tétele bizonyult a legjobbnak a Trebívlice borvidékről a Magyar Turisztikai Ügynökség által szervezett V4-es bemutatkozáson.
A szakemberek csütörtökön három órán át kóstolták a V4 országok borászataiból érkezett 20 tételt, azokat a borokat keresve, amelyek legjobban reprezentálják az adott ország borkészítését, szőlőfajtáit és borstílusait. A borokat a VinCE Magazin tesztjeihez hasonlóan vakkóstoláson bírálták és pontozták a nemzetközileg is elismert 20-as pontrendszerben.
A háromnapos VinCE Budapest borfesztiválon 160 magyar és külföldi pincészet mutatkozott be a Várkert Bazárban, ahol összesen húsz mesterkurzust tartottak világhírű borászok és borszakírók részvételével - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.

