Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2024. Április 25. 17:44, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Lázár János: a kormány az elmúlt 14 évben 28 ezermilliárd forintot fordított az ország fejlesztésére

Lázár János: a kormány az elmúlt 14 évben 28 ezermilliárd forintot fordított az ország fejlesztésére

A kormány az elmúlt 14 évben 28 ezer milliárd forintot fordított az ország fejlesztésére, a beruházásokat pedig nagyrészt magyar vállalkozások valósították meg - mondta az építési és közlekedési miniszter Sárospatakon a Weinberg '93 Építő Kft. 30 éves jubileumi ünnepségén csütörtökön.

Lázár János hangsúlyozta, az elmúlt 14 év munkájának eredménye az is, hogy a magyarországi építőipar tíz legnagyobb vállalatából hét már magyar. Hozzátette, hosszú éveken keresztül ez fordítva volt, és jelenleg egy "építőipari honfoglalás és visszafoglalás zajlik", ez pedig kulcskérdés egy ország életében.

Elmondta, a magyar építőipar nagyban járul hozzá az ország gazdasági szuverenitásához, mely "egyenesen vezet egy ország és egy nemzet szuverenitásához, függetlenségéhez és önállóságához". Kiemelte, Magyarország nem lehet erős, független ország, és nem rendelkezhet saját sorsáról, ha gazdaságilag nem elég erős.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Kedden elfogadhatja a parlament a Független Közmédia Testület alapító okiratát

Kedden már el is fogadhatja az Országgyűlés a Független Közmédia Testület alapító okiratát.

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.