Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2017. Május 12. 08:00, péntek | Helyi
Forrás: Nemes Claudia

Lázár János bejelentette: Még idén 3,5 Mrd forintot kaphat Mosonmagyaróvár

Lázár János bejelentette: Még idén 3,5 Mrd forintot kaphat Mosonmagyaróvár

2017. május 11-én Lázár János, Miniszterelnökséget vezető miniszter tartott sajtótájékoztatót a Városházán, majd azt követően a lakosság kérdéseire is válaszolt egy lakossági fórum keretében.

A nagy bejelentés, mely szerint Mosonmagyaróvár speciális fejlesztési igényeire reagálva a kormány 3,5 Mrd forint támogatást adna a város önkormányzatának, a sajtó előtt jelentette be a miniszter, aki beszédében elmondta:

Az előterjesztést Dr. Nagy István államtitkár vetette fel, melyet a kormány megvizsgálva valós és sürgősen megoldandó feladatként kezel.

Miről van szó?
Mosonmagyaróvár lakossága 34.000 fő, mely évente ezer fővel gyarapszik. Speciális elhelyezkedése – melyet elsősorban az osztrák határ közelsége jelent – miatt az ország más területeiről költöznek ide családok, hogy megélhetést biztosítsanak maguknak. Az itt élők nagy része pedig külföldön keres munkát.

A cél tehát: utolérni az ausztriai normát. Ez azonban nem valósulhat meg a munkahelyek és ipari parkok fejlesztései nélkül. Ehhez kínál most segítséget a kormány külön támogatása, mely elsősorban közlekedési típusú beruházásokra irányul.

A tervezet szerint:

  • Megépül egy új vasúti felüljáró, amely a Budapest-Bécs vasútvonal korszerűsítését eredményezi
  • Megnyitják a mosonszolnoki autópálya lehajtót, ily módon egy új ipari park felépítésének adva lehetőséget.
  • S nem utolsó sorban megépülhet a város-elkerülő autóút is.

Mindez két év alatt megvalósítandó program. Ez azt jelenti, hogy a forrást már 2017-ben biztosítania kell a kormánynak, és 2019 elejére az összes beruházásnak meg kell valósulnia.

Az új forgalom-terelés és irányítás mind-mind arra ösztönzi a vállalkozásokat és cégeket, hogy újabb területeken növekedhessenek, így biztosítva további bevételt a város számára, az iparűzési adó formájában.

A város növekvő lakossági igényeinek ellátásához ugyanis további iskolák, óvodák és egyéb ellátó intézmények fenntartása szükséges.

És ahol a gazdasági ereje folyamatosan nő, ott a kormány nyitott a többlettámogatási javaslatok megvitatására és a segítségnyújtásra. – zárta beszédét Lázár János.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi

Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer

Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi

Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól

Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.