Hírek
2011. December 20. 07:40, kedd |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Legalább 106 újságíróval végeztek
Legalább 106 újságírót öltek meg 39 országban 2011-ben, azaz hetente átlagosan közel kettőt – adta hírül hétfőn a genfi székhelyű újságírójog-védő szervezet, nevének francia rövidítésével PEC.
Az „arab tavasszal” kapcsolatos zavargások legalább 20 újságíró halálát okozták. Vagy száz médiaalkalmazottat támadtak meg, zaklattak, tartóztattak le vagy sebesítettek meg Egyiptomban, Szíriában, Líbiában, Tunéziában és Jemenben. Mexikó és Pakisztán Afganisztánnal határos vidéke számít újságírószempontból a leggyilkosabb területnek. A harmadik legveszélyesebb Irak és Líbia, utána a Fülöp-szigetek következik, majd Brazília, Honduras, Jemen, Afganisztán, India, Egyiptom, Oroszország, Peru, Bahrein, illetve Thaiföld.
Egy-egy újságíró halt meg ebben az évben Algériában, Azerbajdzsánban, Bolíviában, Kínában, Kolumbiában, Elefántcsontparton, a Gázai övezetben, Guatemalában, Haitiban, Nepálban, Nigériában, Ugandában, Panamában, a Kongói Demokratikus Köztársaságban, a Dominikai Köztársaságban, Salvadorban, Sierra Leonéban, Szíriában, Tunéziában, Ukrajnában, Venezuelában és Vietnamban.
Térségek szerinti felosztásban Latin-Amerikában halt meg a 2011-ben legtöbb újságíró (35), ezt követte Ázsia (30). A Közel-Keleten és Észak-Afrikában 28-an haltak meg, Fekete-Afrikában nyolcan, Európában pedig négyen (hárman Oroszországban, egy pedig Ukrajnában). Az arab tavasz során különösen drága árat fizettek az újságírónők, sokukat megerőszakolták Egyiptomban és Líbiában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
2026. Január 10. 09:08, szombat | Külföld
Vitalij Klicsko felszólította a kijevieket, hogy aki tudja, hagyja el a fővárost
2026. Január 10. 09:03, szombat | Külföld
Az ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország Oresnyik rakétát vetett be
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország pénteken Oresnyik típusú rakétát vetett be, és közölte, hogy egy orosz drón megrongálta Katar nagykövetségének épületét Kijevben.
2026. Január 08. 07:36, csütörtök | Külföld
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből, köztük az ENSZ legtöbb szakosított szervezetéből, bizottságából, testületéből. Erről Donald Trump amerikai elnök írt alá rendeletet szerdán.

