Hírek
2018. December 06. 19:44, csütörtök |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, Fotó: heveshírportál
Legyünk biztonságban advent idején is
A múlt hétvégén megkezdődött a négy héten át tartó adventi időszak. Ilyenkor a hagyományoknak megfelelően sok otthonban gyújtják meg az adventi koszorú gyertyáit.
Az adventi koszorú általában fenyőágból, szalmaalapból készül, s mire a negyedik gyertyát is meggyújtjuk, a koszorú egyre szárazabb, gyúlékonyabb lesz. A könnyen meggyulladó ünnepi dekorációk miatt ebben az időszakban általában megemelkedik a lakástüzek száma.
Megyénkben az elmúlt években az adventi időszakban néhány kisebb tűz keletkezett, melyet a koszorúkon meggyújtott és felügyelet nélkül hagyott gyertyák okoztak. Tavaly szenteste Nyúlon, karácsony másnapján pedig Győrben kapott lángra egy adventi koszorú. Nyúlon a koszorú alatti terítő és az étkezőasztal is meggyulladt, Győrben pedig a szőnyeg égett meg. Idén januárban ismét egy adventi koszorú okozott tüzet Győrben, az asztal is károsodott és a szoba kormozódott. Mindegyik esetben csak egy, vagy néhány négyzetméterre terjedtek a lángok, és a tulajdonosok észlelve a tüzet azt el is oltották. A tüzek a koszorúról átterjedtek az asztalterítőre, vagy a környező bútorzatot is meggyújtották, nem kis riadalmat keltve az ott lakókban. Nem árt tehát az óvatosság és az odafigyelés!
Hogy a tüzeket elkerüljük és igazán szép legyen az ünnepi várakozás időszaka a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság óvatosságra és odafigyelésre hívja fel a figyelmet.
Mire kell odafigyelni?
1. Az éghető anyagú adventi koszorút, gyertyákat mindig helyezzük nem éghető anyagú (fém, üveg) alátétre!
2. A gyertyák, mécsesek csak nem éghető tartóban legyenek elhelyezve és rögzítve a koszorún!
3. A koszorút ne használjuk az ablakban a függöny, továbbá egyéb éghető anyag, textília közelében!
4. Az égő gyertyát, mécsest tartalmazó koszorút ne tegyük huzatos helyre, ne mozgassuk!
5. Az égő gyertya, mécses oltására mindig tartsunk a közelben megfelelő eszközt!
6. Az éghető anyagú koszorút minden hőforrástól tartsuk megfelelő távolságban!
A kellő körültekintés nélkül elhelyezett koszorú, vagy a nem megfelelően rögzített és égő gyertya ledőlhet, melynek lángja meggyújthatja a koszorút és a környezetében lévő éghető anyagokat.
Soha ne hagyjuk őrizet-, felügyelet nélkül koszorúnkat, amíg gyertyák égnek rajta!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 29. 15:00, szerda | Bulvár
Idén is számos világsztár ad koncertet a Paloznaki Jazzpikniken
Idén is számos világsztár, köztük Rick Astley, a Matt Bianco, az Earth, Wind & Fire Experience, Gregory Porter és Ella Eyre ad koncertet az immár 14. Paloznaki Jazzpikniken augusztus 6-tól 8-ig.

