Hírek
2019. Július 16. 09:53, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Lezuhant és meghalt egy magyar hegymászó a Magas-Tátrában
Lezuhant és meghalt egy magyarországi hegymászó a Magas-Tátrában hétfő este - jelentette az Új Szó című szlovákiai magyar napilap.
A 40 éves hegymászó a lap szerint mintegy 250 métert zuhant.
A hegyimentő-szolgálat tájékoztatása szerint a Kolova-völgyben balesetet szenvedő hegymászó társa kért tőlük segítséget. A mentőakcióban a poprádi légi mentők is részt vettek, de az erős szél és a kedvezőtlen látási viszonyok miatt helikopterrel nem tudták megközelíteni a helyszínt. A hegyi mentők gyalog mentek oda.
A magyar hegymászó holttestét Zár (®diar) községbe szállították, és átadták a rendőrségnek. A másik hegymászót egy menedékházba kísérték - írta az Új Szó.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 22. 09:34, szombat | Belföld
Lengyel-magyar barátság napja - Sulyok Tamás: a magyar-lengyel barátság nem mítosz, hanem megélt valóság
A magyar-lengyel barátság számunkra nem mítosz, hanem megélt valóság - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök Kaposváron pénteken.
2025. Március 22. 09:30, szombat | Belföld
Több tízmillió forint büntetés a Pride betiltása ellen tiltakozó képviselőknek
Ülésnapokról történő kitiltással és tiszteletdíj-csökkentéssel szankcionálta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Pride betiltása elleni, az eddigi legsúlyosabb parlamenti rendbontást elkövető képviselőket
2025. Március 22. 09:29, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nem lehetett tovább nézni, hogy kifosztják az embereket
Muszáj volt beavatkozni, nem lehetett tovább nézni, hogy a kereskedelmi láncok kifosztják az embereket, az áremelkedéseket meg kellett fékezni
2025. Március 21. 07:31, péntek | Belföld
Csapadékossá válik az idő a hétvégére
Pénteken még nagyrészt napos időre van kilátás, de szombattól többfelé esőre kell készülni.