Hírek
2022. Október 17. 09:27, hétfő |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Magára hagyta a fagyos éjszakában ittas élettársát a vádlott
A nő halálra fagyott házuk teraszán.
Védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Megyei Főügyészség azzal az 58 éves férfival szemben, aki a berhidai lakóházuk udvarán, a januári fagyban hagyta magára ittas élettársát.
A 20 éve élettársi kapcsolatban élő vádlott és sértett italozó életmódot folytatott, és 2021. január 24-én este is ittasan tértek haza egy disznóölésről a berhidai otthonukhoz. Az ittassága következtében magatehetetlen sértettet az unokája gépkocsival vitte haza, miközben a férfi kerékpárral már korábban hazaért, és az udvarban, a ház bejárati ajtajához vezető járdán várta az élettársát. A sértett hozzátartozója és a társaságában lévő férfi a sértettet bekísérték az udvarba, s miután a vádlott felügyeletére bízták, távoztak.
Miközben az elkövető a házba kísérte volna az élettársát, az asszony elesett, a férfi pedig nem tudta felemelni. Ekkor arcon rúgta, majd a fagypont közeli, 1-3 C°-os hidegben a járdán fekve magára hagyta a nőt, ő maga pedig bement a házba és lefeküdt aludni.
A sértett a súlyos ittassága miatt nem volt képes arra, hogy a lakásba bejusson, és kihűlés miatt az életét vesztette. A vádlott másnap reggel elhunyt élettársát az elesés és a bántalmazás helyén találta meg.
Az ügyészség a vádiratában fegyházbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta az elkövetővel szemben a Veszprémi Törvényszéknek azzal, hogy a férfi a törvény rendelkezésénél fogva nem bocsátható feltételes szabadságra.
A kép csak illusztráció - Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 25. 07:40, kedd | Belföld
Átadták a Semmelweis Egyetem felújított teljesítményélettani laborját
Átadták a felújított teljesítményélettani labort a Semmelweis Egyetem (SE) Rehabilitációs Klinikáján hétfőn Budapesten.
2025. Március 25. 07:39, kedd | Belföld
100-120 ezren válthatnak biztosítót a lakásbiztosítási kampány utolsó hetében
A lakásbiztosítási kampány utolsó hetében várhatóan 100-120 ezren váltanak biztosítót és ugyanennyien cserélhetik kedvezőbb feltételekre meglévő szerződésüket az Insura.hu biztosításközvetítő
2025. Március 25. 07:37, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: új korszak kezdődött a magyar-amerikai kapcsolatokban
Új korszak kezdődött az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatban, amelyet innentől kezdve a kölcsönös tisztelet és a kölcsönös előnyökre törekvés határoz meg
2025. Március 24. 07:54, hétfő | Belföld
Mávinform: Bicskénél folytatódik a győri vonal felújítása, március 24-től változik a menetrend
Március 24-től május 9-ig módosul egyes személyvonatok és intercityk menetrendje a győri fővonalon - tájékoztatta a Mávinform szombaton az MTI-t.