Hírek
2026. Április 20. 08:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
Magyar Péter az egyeztetésen világossá tette, hogy a Tisza-kormány soha nem látott felhatalmazással és egyben felelősséggel kezdi meg a munkáját, hozzátéve, hogy a magyarok döntése óriási lehetőség mind Magyarország, mind Európa számára - olvasható a közleményben.
A pártelnök a tárgyaláson rögzítette, hogy "Magyarországnak és a magyar embereknek járnak az uniós ezermilliárdok", az uniós pénzek nélkül nem lehet beindítani a magyar gazdaságot.
"Az uniós forrás nem könyöradomány, hanem egy ellentételezés a magyarok által az Uniónak befizetett pénzekért és hazánk Európáért végzett munkájáért" - fogalmazott.
Magyar Péter a tárgyalások elején ismertette a Tisza Párt vállalásait a magyar emberek felé, így a korrupcióellenes intézkedéseket, hazánk csatlakozását az Európai Ügyészséghez, az igazságszolgáltatás, a sajtó és a felsőoktatás szabadságának és függetlenségének visszaállítását.
"Ezeket a vállalásokat kormányra kerülve maradéktalanul teljesíteni kívánjuk, ahogy azt az ígéretünket is, hogy a magyaroknak járó uniós forrásokat hazahozzuk"
- szögezte le.
Beszámolója szerint a leendő magyar kormány részéről a legmagasabb szakmai szintű képviselettel folytatódtak a részletes, technikai egyeztetések, egy komplex, ám sürgető folyamat első lépései.
Azt írta, noha a leköszönő kormány hibáinak és bűneinek következményei nem tűnnek el egyik napról a másikra, nem kifogásokat, hanem megoldásokat keresnek, és teljes az egyetértés abban, el kell kezdeni a valódi munkát, hogy a magyar embereknek járó uniós források végre megérkezzenek Magyarországra.
Az első lépéseket megtettük a helyes irányba - írta a leendő kormányfő.
Közölte azt is, tervei szerint a miniszterelnöki eskütételt követő harmadik útja Brüsszelbe vezet majd, ahol mindenre kiterjedő politikai megállapodást fog kötni az uniós intézmények és a tagállamok vezetőivel, hogy a magyar emberek és vállalatok mielőbb megkapják a nekik járó uniós ezermilliárdokat.
"A magyar emberek április 12-én egyértelmű és határozott döntést hoztak: Magyarország helye Európában van" - fogalmazott Magyar Péter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.

