Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2021. Február 05. 15:06, péntek | Belföld
Forrás: MTI/Fotók: MTI/Kovács Tamás

Magyar rákkutató cég lett idén Európa legígéretesebb technológiai vállalkozása

Magyar rákkutató cég lett idén Európa legígéretesebb technológiai vállalkozása

Az Oncompass Medicine nyerte a Digitaleurope versenyét, így a Future Unicorn Award kitüntetést elnyerve idén egy magyar biotechnológiai cég lett a kontinens legígéretesebb vállalkozása.

A Future Unicorn Awarddal azokat a vállalkozásokat díjazzák, amelyek várhatóan Európa legnagyobb változást hozó, legértékesebb technológiai cégei lehetnek.

Az Oncompass Medicine daganatos betegek célzott terápiájának kiválasztására fejlesztett új technológiát. A Real-Time Oncology Treatment Calculator mindössze 20 ezred másodperc alatt rangsorol 405 ráktípusban személyre szabott, célzott terápiás lehetőségeket.

Az elismerést a rákkutatással foglalkozó cég tudományos igazgatója vette át csütörtökön Budapesten. Peták István az MTI kérdésére rendkívül jelentős eredménynek nevezte, hogy a 35 ezer európai vállalatot összefogó szervezet magyar céget választott nyertesnek. Az elismerés új kapcsolatokat és együttműködéseket eredményezhet a legjelentősebb technológiai cégekkel - tette hozzá. Bízik abban is, hogy az Oncompass Medicine sikere ráirányítja a nemzetközi figyelmet a magyar vállalkozásokra, így más belföldi cégek is több befektetéshez, és nagyobb nemzetközi lehetőségekhez jutnak.

A Digitaleurope a kontinens techcégeit képviselő szakmai szervezetként 4. éve rendezi meg a versenyt. A szervezet ahhoz szeretne hozzájárulni, hogy Európa vezető technológiai nagyhatalommá váljon.

A Oncompass Medicine Hungary Kft. a nyilvános beszámoló szerint 2018-ban majdnem 925 millió forint, 2019-ben több mint 1,14 milliárd forintos forgalmat ért el. Az export értékesítés mindkét évben meghaladta a 100 millió forintot.

Címkék: rák, rákkutató

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.