2024. augusztus 5, hétfő - Krisztina

2024. Augusztus 05. 12:51, hétfő | Sport
Forrás: Hajósi Miklós

MAMS: Szenzációs hangulat, pazar versenyeredmények a Slovakiaringen!

Július 26-28. között rendezték az MBH Befektetési Bank Gyorsasági Országos Bajnokság és Magyar Kupa III. fordulóját!

A Magyar Motorsport Szövetség (MAMS) Gyorsasági Szakága 2024-ben pénzdíjas bajnokságot szervezett, amelynek legutóbbi állomása a Slovakiaring volt.
Nagyszámú érdeklődő és szurkoló vett részt az MBH Befektetési Bank Gyorsasági Országos Bajnokság és Magyar Kupa III. fordulóján. A szlovákiai Diósförgepatonyban 2009. óta működő versenypályán hat különböző variánst lehet használni, méghozzá mindkét irányban. A pálya leghosszabb verziója 5,922 kilométer hosszú, szélessége 12 és 20 méter között változik és 23 méter szintkülönbséggel rendelkezik. Az eseményen 5 futamban állhattak rajthoz a sportolók. SSP 300, Open 600 és Open 1000 hivatalos magyar bajnoki fordulók mellett Open 600 és Open 1000 Magyar Kupa futamok zajlottak. Egyidejűleg az SMF kategóriáiban is megmérettettek magukat versenyzők Open 100, Open 600, SSP 300 géposztályokban.
A július 26-28. között lezajlódott versenyen az első napon kánikulai, másnap hűvösebb, szeles időjárási körülmények között, elképesztő küzdelemben, egyedülálló eredmények is születtek. A 600-as futamon Kecskés Bence volt a magyar csapat „húzóembere”. Bence idén az Európa Bajnokság, a JuniorGP indulója. Rendkívül megtisztelő, hogy igyekezett, a Magyar Bajnokságon is részt vehessen. Bence rendkívüli eredményekkel hálálta meg a rengeteg néző és szurkoló bíztatását. Leiskolázta a nemzetközi mezőnyt, a hétvége egyik legeredményesebb magyar résztvevője lett. Mérlege: Magyar Országos Bajnokság két győzelem, Szlovák Nagydíj abszolút 600 kétszer is első hely.

„A jó eredményeim oka a csapatmunka, az apukám és anyukám, és a körülöttem levő többi segítőm miatt. Illetve mi már sokéves megfelelő versenytapasztalattal rendelkezünk és igyekszünk mindig a tervünk szerint haladni, ha szükséges, változtatunk, az ideális beállítások megtalálásáért.
A szlovákiai pálya motorozhatósága a tapasztalataim szerint nagyon időjárás függő, ha nagyon hideg van nem lehet jó köridőket menni, ha nagyon meleg van akkor úgyszintén.” – árulta el Spanyol Nemzeti
Bajnokság, illetve a Spanyol Kupa indulója.

„Az első versenyen szombaton nagyon meleg volt, de mind a gumiválasztást, mind a beállításokat remekül elkaptuk. A második helyről rajtoltam az időmérő alapján. Sajnos a negyedik körtől elkezdett nagyon fájni a hasam a motoron, ami miatt egyszer hibáztam is. Félretettem a dolgot, mert nem éreztem úgy, hogy komolyan akadályozni fog bármiben. Igyekeztem előre, ami sikerült is, azonban amikor elsőként leintett a kockászászló már remegtem és szédültem a fájdalomtól. A parc fermében leszálltam a motorról és összeestem, apukám jó, hogy ott állt és elkapott. A dobogóra állásig kicsit összeszedtem magam. Hőkimerülésem lett, egyszer volt már ilyenem öt éve, mikor Olaszországban versenyeztem. A nap hátralevő részében pótoltuk az ásványi anyagokat és pihentem. Estére kutya bajom nem volt, vártam a másnapot.” – mondta el a hétvége egyik legeredményesebb magyar résztvevője.

„Vasárnap kicsit hűvösebb lett, de feltámadt az erős szél, fura körülményeket teremtve a pályán. Ilyenkor mindig át kell gondolni a megszokott mozdulatokat is, az erős széllökések sok versenyzőtársamat összezavarták. A versenyen immár első helyről indultam, ismét csatáztam egy kicsit a második helyről induló osztrák versenyzővel, de ő hibázott egy nagyot és akkor véglegesen átvettem a vezetést. Nagyon jól éreztem magam, továbbra is egy családi közösségben érzem magam az Országos Bajnokságban.” – fejezte be a forduló értékelését Bence, aki nemzetközi szinten csupán egyetlen lépésre van a MotoGP és World Superbike sorozatoktól.