Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2016. Október 02. 18:39, vasárnap | Helyi
Forrás: Párizs Eszter

Mandala kör Mosonmagyaróváron

Mandala kör Mosonmagyaróváron

A Mandala Hálózat egy 15 évre visszatekintő kezdeményezés, amely mára egyfajta spirituális mozgalommá érlelődött.

Jelenleg nyolc városban működik szerte az országban Mandala kör: Budapesten, Debrecenben, Győrött, Kecskeméten, Miskolcon, Mosonmagyaróváron, Pécsett és Zalaegerszegen.
A Mandala körök mindannyian egyéni ízzel, hangulattal rendelkező önkéntesen szerveződő csoportok, amelyek alapvetően a Kagylókürt folyóiratban megfogalmazott témákat dolgozzák fel interaktív, gyakorlati módon.

A Mandala kör segít felfedezni a kicsiben a nagyot, a pillanatban az örökkévalóságot, az „itt és most”-ban a végtelenséget, itt az érdeklődők ösztönzést kapnak a saját lelki fejlődésükhöz.
A Mandala körök közös feladata, hogy a Kagylókürt folyóiratban megfogalmazott tradicionális értékeket közel hozzák és érthető formában megosszák. Abban, hogy egy önszerveződő és élő olvasói hálózat kapcsolódik egy folyóirathoz mindenképpen egyedülálló az országban. A Mandala körök egyszerre közölnek minőségi és hiteles információkat, másrészt önmegismerésre ösztönöznek, segítenek elindulni mindenkinek a saját önfejlesztésének az útján.

2016 egyik jelentős eseménye az első Mandala kör-találkozó a Kecskemét melletti Ludastón, ahol a Kagylókürt folyóirat főszerkesztősége is működik. A három napos rendezvényre meghívást kaptak a Hálózat már működő és jövőben megalakuló Mandala körei. Szintén ebben az évben jöttek létre a mosonmagyaróvári, a budapesti, a kecskeméti, a, a győri és a zalaegerszegi Mandala körök. A mosonmagyaróvári kör igazi unikum a városban. Meghívott előadókkal komoly spirituális, önfejlesztő lehetőséget nyújt. A győri csoport pedig egy jóga stúdióban talált otthonra, így a résztvevőket néhány frissítő mozdulat, légző gyakorlat és vegetárius kóstoló is várja.

"Mentsd át az élet szentségének fenntartását, mentsd át a dinasztikus gondolkodást, mentsd át a szellem erejének nagy titkát, mentsd át a szeretet hatalmát s nem a hatalom szeretetét, mentsd át a szent helyek erejét, mentsd át a tiszta szándék isteni viszonzásának bizonyosságát, őrizd az értékeket, a maradandót műveld, s a helyén kezeld a mulandót!”

A mosonmagyaróvári Mandala kör programjai kéthetente kerülnek megrendezésre és ingyenesen látogathatók.

A legközelebbi téma: Zarándoklat Indiába

India az ősi misztikus bölcsesség, a pompás paloták, és csodálatos templomok földje. Ide utazni olyan élmény, amely leveti a nyugati civilizáció látszat-jólét maszkját, és elkalauzol mélyen a szívedbe. Indiát vagy imádni fogod, vagy elriadsz tőle, ahogy az önmagunkkal való szembenézés is lelki boldogságot, vagy gyötrődést eredményezhet - de az biztos, hogy a felismerés eredménye mindig felemelő.
Szeretettel várnak egy izgalmas úti beszámolóra, egy olyan embertől, aki évente többször járja be India titokzatos világát!

Időpont: október 3., 18:00
Helyszín: Magnólia, Kálnoki út 13.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Április 29. 15:00, szerda | Bulvár

Idén is számos világsztár ad koncertet a Paloznaki Jazzpikniken

Idén is számos világsztár, köztük Rick Astley, a Matt Bianco, az Earth, Wind & Fire Experience, Gregory Porter és Ella Eyre ad koncertet az immár 14. Paloznaki Jazzpikniken augusztus 6-tól 8-ig.