Hírek
2011. Június 04. 06:56, szombat |
Helyi
Forrás: InfoGyőr
Még kevesebb a munkanélküli Győr-Moson-Sopron megyében
A gazdasági fordulat első jelei - Tovább csökkent a regisztrált álláskeresők száma Győr-Moson-Sopron megyében.
Kara Ákos (FIDESZ) országgyűlési képviselő, a Parlament Foglalkoztatási és Munkaügyi Bizottságának alelnöke és Rimányiné Somogyi Szilvia a Vas Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja igazgatója újra kedvező megyei adatokról számolt be a pénteki sajtótájékoztatón.
Kevesebb a munkanélküli mind az előző hónaphoz képest, mind pedig a tavalyi év hasonló időszakához képest. A mostani
5,5 %-os legfrissebb adat kisebb, mint az előző havi (áprilisi) 6,1 %-os adat és kevesebb, mint az egy évvel ezelőtti májusi 6,5%-os adat. Mindez azt jelent, hogy jelenleg 11 409 fő a megyében a regisztrált álláskeresők száma.
A sajtótájékoztatón elhangzott az is, hogy bizakodásra ad okot a munkaügyi központban bejelentett több mint 4300 üres álláshely, valamint a kormány által is támogatott Audi beruházás hamarosan megjelenő egyre nagyobb létszámigénye, továbbá a kisebb cégek létszámigényei.
Kara Ákos elmondta: „a mostani adat egy jó adat, hiszen a megyében folyamatosan mérséklődik a munkanélküliség. Ez hosszú és tudatos foglalkoztatáspolitikai munka eredménye is és persze a magyar gazdaság növekedése, a gazdasági fordulat.” A megyében az a céljuk, hogy még a mostaninál is többen jussanak álláshoz és az iskolai év befejezésével a pályakezdő fiatalok is minél nagyobb arányban el tudjanak helyezkedni.
Kara Ákos ugyanakkor azt is hozzátette: „...szeretnék azért egy felkiáltójelet is tenni, hiszen az ország sok térségében egyáltalán nem ilyen kedvező a helyzet. Nagyon sok kormányzati és országgyűlési munkára van szükség ahhoz, hogy az ország lemaradó részei is javítani tudjanak a helyzetükön.”
„A mostani jó hír tehát az, hogy előző hónaphoz képest most ismét magasabb fokozatba kapcsolat a győri motor!”- zárta mondandóját a képviselő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 14. 07:17, szerda | Életmód
A Forum Romanumon megnyitják egy ókori villa épségben megmaradt termeit
Megnyitják a látogatók előtt a falait díszítő griffmadarakról elnevezett, a Krisztus előtti második századra datált villát a Forum Romanumhoz tartozó Palatinus-dombon - jelentették be kedden Rómában.

