Hírek
2017. Augusztus 14. 03:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Még vasárnap is munkát adott a tűzoltóknak a csütörtöki vihar
A legtöbb viharral kapcsolatos riasztás Sopronból és környékéről érkezett a katasztrófavédelem megyei műveletirányítási központjába, de szinte az egész megye területéről érkeztek bejelentések.
Legtöbbször kidőlt és forgalmi akadályt jelentő fák, vezetékre szakadt ágak, kidőlt fák által sérült háztetők, leomlott, veszélyt jelentő kémények miatt riasztották a katasztrófavédelmet.
Megyénk hivatásos tűzoltói mellett a legtöbb önkéntes tűzoltó egyesület tagjai is megállás nélkül dolgoztak az elmúlt napokban. Csütörtöktől vasárnap délig 440 esetben vonultak a vihar okozta balesetveszély megszüntetése, a károk felszámolása miatt.

A bejelentések nagy része útra dőlt, forgalmi akadályt jelentő fákról vagy vezetékekre szakadt faágakról, megsérült, veszélyt jelentő villanyoszlopokról szóltak, de több mint húsz épületkár is keletkezett és több jármű is megsérült a vihar által kidőlt fáktól.
/Fotók: Mosonmagyaróváron hallottam/
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 09. 14:49, kedd | Kék hírek
Brutális videó jött ki a Szőlő utcai intézetből
Biztonságikamera-felvételeken látszik, amint a javítóintézet igazgatója egy feleltetés során kirángatja az intézet egyik lakóját a padból, amelybe előtte beleveri a fejét, majd rátapos a földön fekvő fiatalra.
2025. December 09. 06:38, kedd | Sport
Női kézilabda-vb - A hollandokkal játszik a negyeddöntőben a magyar válogatott
2025. December 09. 06:37, kedd | Életmód
Az évszázad legnagyobb könyvadományával gazdagodott a Magyar Tudományos Akadémia
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.

