Hírek
2011. Augusztus 06. 14:41, szombat |
Sport
Forrás: HírTV
Megdőlhet a tavalyi rekord – rajtol a bajnokság
Rekordszámú, csaknem 480 ezer bérletet adtak el a labdarúgócsapatok Németországban. Tavaly 13 millió szurkoló látogatott ki a stadionokba, idén ez a rekord is megdőlhet.
Az utolsó gyeptégla is a helyére került a dortmundi arénában. Az üres stadionban csak a pályamunkások dolgoznak, a bajnokot 53 ezer bérletes várja az új szezonban is. „Sok munka vár ránk, és igen hamar fel kell pörögnünk, mert mindenki minket akar majd megverni. Nem kérdés, a bajnokok ligájában is szeretnénk menetelni, a két frontos harc pedig sokat kivehet a játékosokból. De szeretnénk örömet szerezni a szurkolóknak” – fogalmazott Jürgen Klopp, a Borussia Dortmund vezetőedzője.
Érdektelenségre a többi csapat sem panaszkodhat, a klubok rekordszámú, 480 ezer bérletet adtak el az új idényre. Az európai topligák nézőcsúcsát is a Bundesliga tartja, tavaly átlagban 42 ezren látogatták a meccseket. Csak összehasonlításul, a magyar bajnok Videoton eddig 2600 bérletet adott el, a magyar bajnokik átlagnézőszáma pedig az elmúlt szezonban 2770 volt. A Stuttgartot erősítő Hajnal Tamás szerint Stuttgartban már mindenki a bajnoki rajtot várja. „Fokozódik a hangulat, elkészült végre a stadionunk, 60 ezer ember buzdít majd minket a meccseken, várjuk a nyitányt. Hazai pályán mindegy kivel játszunk, szeretnénk győzelmet elérni. Ez a cél a Schalke ellen is. Szeretnék továbbra is fontos és meghatározó tagja lenni a csapatnak, és jó játékkal hozzájárulni a sikerhez” – szögezte le a középpályás.
A fogadóirodáknál ezúttal is a 23. aranyérmére hajtó Bayern München az esélyes, de a Dortmund címvédése sem lenne nagy meglepetés Németországban. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 10:00, kedd | Sport
Vb-2026 - Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot és nyolcaddöntőbe jutott
A paraguayi válogatott 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a német csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett bostoni mérkőzésén.
2026. Június 30. 07:16, kedd | Sport
Vb-2026 - Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot és nyolcaddöntőbe jutott
A paraguayi válogatott 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a német csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett bostoni mérkőzésén.
2026. Június 29. 15:00, hétfő | Sport
Vb-2026 - Kanada jutott elsőként a nyolcaddöntőbe
A társházigazda kanadai labdarúgó-válogatott jutott elsőként a világbajnokság nyolcaddöntőjébe, miután az egyenes kieséses szakasz első mérkőzésén a ráadásban szerzett góllal 1-0-ra legyőzte a dél-afrikaiakat vasárnap
2026. Június 27. 06:40, szombat | Sport
Vb-2026 - A franciák simán nyerték a norvégok elleni csoportrangadót
A legutóbb ezüstérmes francia válogatott 4-1-re legyőzte a tartalékosan felálló norvég csapatot pénteken a labdarúgó-világbajnokság I csoportjának bostoni mérkőzésén, így elsőként jutott tovább,

