Hírek
2021. December 08. 14:07, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megdőlt az áramfogyasztási rekord
Az előzetes adatok szerint megdőlt kedden délután az idén február 11-én mért országos áramfogyasztási rekord - tette közzé a honlapján szerdán a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (Mavir).
A Mavir előzetes üzemirányítási adatai szerint kedden délután háromnegyed öt körül a bruttó rendszerterhelés negyedórás átlag értéke elérte a 7210 megawattot (MW). Február 11-én 7119 MW-os terhelést regisztráltak.
A hazai termelés mintegy 4390 MW-os értékéből körülbelül 322 MW volt a megújuló energiaforrások teljesítménye, a megújuló részarány 7,33 százalékos volt a bruttó hazai termelésben, a teljes bruttó rendszerterhelésben pedig 4,4 százalék. A hazai termelést földgáz és nukleáris primer forrású gépegységek biztosították - jelezte a rendszerirányító.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.

