Hírek
2016. November 03. 22:44, csütörtök |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat
Megemlékezés a menekülés hídjánál
Neves közéleti személyek és egykori szemtanúk részvételével emlékeznek 2016. november 4-én, pénteken délután a 60 évvel ezelőtt történt eseményekre az andaui-hídnál, majd pedig Andau településen.
A Hanság-főcsatornán átívelő mosontarcsai-(andaui-) híd nemzeti történelmünk egyik drámai helyszíne, hiszen 1956-ban sok tízezer menekült egyetlen esélye maradt a forradalom letiprását követő napokban. „...ez a híd talán Európa legjelentéktelenebb hídja volt…, aztán a sors úgy hozta, hogy a világ legfontosabb hídjává vált.”( James A. Michener ). A híd a szabadság jelképévé lett azokban a sorfordító napokban. A szovjetek azután 1956. november 21-én a hidat – „a szabadság útjának szimbólumát” – felrobbantották.....
A pénteki rendezvény - a szervezők tájékoztatása szerint - az alábbiak szerint alakul:
13.00 órakor a magyar-osztrák határon álló andaui-hídnál kezdődik koszorúzási ünnepség, ezt követően – 14.00 órától - a megemlékező programra már Andauban kerül sor (Scheiblhofer rendezvénysátor, Halbturnerstraße 1.).
Andau és Kapuvár polgármesterei, Andreas Peck és Hámori György üdvözlő gondolatait követően – a szervezők felkérése alapján - Németh Zoltán, a Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés elnöke mond ünnepi köszöntőt. Megtiszteli jelenlétével és megemlékező gondolataival az eseményt Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, valamint Burgenland tartományfőnöke, Hans Niessl úr is. A megemlékezés rangját tovább emeli, hogy az eseményen jelen lesz és ünnepi beszédet mond Ausztria korábbi szövetségi kancellárja, Dr. Heinz Fischer úr, valamint Christian Kern úr, a jelenlegi szövetségi kancellár.
A programot andaui, kapuvári, valamint jánossomorjai fiatalok és művészeti csoportok műsora színesíti, emellett egykori szemtanúkkal is lesz visszaemlékező beszélgetés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Január 11. 08:26, vasárnap | Belföld
Operatív törzs: ahol riasztás van érvényben, ott aki teheti, ne induljon útnak
2026. Január 11. 08:24, vasárnap | Sport
Női kézilabda BL - Metzi győzelmével nagy lépést tett a csoportelsőség felé a Győr
A címvédő Győr 27-24-re győzött a két magyar játékossal felálló francia Metz HB vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szombati rangadóján.

