Hírek
2011. December 21. 15:46, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Megkezdték a bankok a felkészülést a pozitív adóslista bevezetésére
A központi hitelinformációs rendszerről szóló törvény értelmében teljessé válik a lakossági hitelnyilvántartás.Ezáltal a korábbi, BAR lista néven közismert negatív adóslista mellett létrejön a pozitív adóslista is.
Ennek életre hívását valamennyi magyarországi hitelintézetnek kötelező adatszolgáltatással kell támogatnia.
A pozitív adóslista a hitelintézetek azon lakossági ügyfeleinek adatait fogja tartalmazni, akiknek hitel- vagy hitel-jellegű szerződése van bármelyik magyarországi pénzügyi szolgáltatóval függetlenül attól, hogy az ügyfél a fizetési kötelezettségeinek eleget tett-e. A pozitív adóslistán szereplő magánszemélyek a jövőben gyorsabban és könnyebben juthatnak át a pénzintézetek hitelminősítési eljárásán, amennyiben újabb hitelt szándékoznak felvenni, hiszen a korábbi hitelekkel kapcsolatos adataik hozzáférhetővé válnak a hitelintézetek számára. A megfelelő hitelmúlt kedvezőbb kondíciókat is jelenthet az ügyfeleknek egy új szerződés esetén. A törvény értelmében a pozitív adóslista az adatfeltöltést követően 2012 tavaszán kezdi meg működését.
A Bankszövetség ezúton tájékoztatja a hazai pénzintézetek lakossági ügyfeleit, hogy a következő hetekben, legkésőbb 2012. január 9-ig tájékoztató levelet fognak kapni attól a hitelintézettől, amellyel hitel- vagy hitel-jellegű szerződésüket kötötték. Ebben a levélben a bankok a pozitív adóslistába kerülő adatokat közlik az ügyfelekkel. A Bankszövetség felhívja a tisztelt ügyfelek figyelmét, hogy a pozitív adóslistával kapcsolatban csak azoknak kell intézkedniük, akik úgy vélik, hogy az egyeztetésre megküldött adatok nem helyesek, vagy időközben változtak. Az érintett ügyfeleknek a személyre szóló tájékoztató levelekben megjelölt módon kell megtenniük a bejelentésüket. A levelek emellett tartalmazzák azokat az elérhetőségeket, amelyeken tájékozódni lehet a pozitív adóslistával kapcsolatban. Az egyes pénzintézetek ügyfél-információs forrásain kívül a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete honlapján, a www.pszaf.hu –n is teljes körű információt kaphatnak az érdeklődők.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 27. 17:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: ha lesz olcsó energia, akkor talpon marad az európai autóipar
2026. Február 27. 16:00, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: újabb intézkedések erősítik a kritikus infrastruktúra védelmét
2026. Február 27. 13:12, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint megtámadták Magyarországot
Magyarországot megtámadták, "olajblokád" alá vették - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld
NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon
A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon

