Hírek

2011. Szeptember 12. 14:45, hétfő | Sport
Forrás: HírTV

Mikko Hirvonen nyerte a rali-vb ausztrál futamát

Mikko Hirvonen nyerte a rali-világbajnokság ausztrál futamát. A Ford versenyzője az utolsó napot még 22.7 másodperces hátrányból kezdte csapattársával, Jarri Matti Latvalával szemben.

Ő az utolsó előtti gyorsaságin a csapat utasítására lassabban ment, hogy a világbajnoki címért még versenyben lévő Hirvonen végezzen az élen. A döntés indokolt volt, mivel a pontversenyben élen álló két Citroenes, Loeb és Ogier is még pénteken kiesett, így Hirvonen feljött a világbajnoki pontverseny második helyére, és már csak 15 pont a hátránya az élen álló Loebbel szemben. (pr)