Városlista
2024. december 23, hétfő - Viktória

Hírek

2012. Július 31. 08:55, kedd | Helyi
Forrás: gyor.katasztrofavedelem.hu

Moson Mentőcsapatból a Deepex Iparbúvári Szolgálat képviselte Győr-Moson-Sopron megyét

Moson Mentőcsapatból a Deepex Iparbúvári Szolgálat képviselte Győr-Moson-Sopron megyét

Két napon át tartott az országban mentőbúvár tevékenységet folytató önkéntes mentőszervezetek minősítő gyakorlata. A megmérettetés július 29. és 30. között a Somogy megyei Gyékényesen zajlott.

A hétvégi nemzeti minősítő gyakorlatot a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szervezte meg a Magyar Búvár Szakszövetség és a BM OKF Országos Polgári Védelmi Főfelügyelőség szakmai felügyelete mellett.
A kétnapos nemzeti búvárminősítést a vendéglátó Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője, Dr. Horváth Jenő tű. ezredes nyitotta meg. A Búvár Nemzeti Minősítő Bizottságban helyet kaptak a társadalmi szervezetek képviselői, így a Magyar Búvár Szakszövetség technikai alelnöke és katasztrófavédelmi összekötője, valamint Rubecz József búvár szakoktató. A szakmai feladatokat a csapatokkal Baranya Károly tű. alezredes, a megyei katasztrófavédelem helyettes vezetője ismertette. A gyakorlat búvárszakmai előkészítését és biztosítását a Bodó László által vezetett KÖTÉL Egyesület végezte.
A két nap során a szervezetek háromfős búvárcsoportjai gyakorlati feladatok végrehajtásával teljesítették a nemzeti minősítési rendszerben meghatározott mentőbúvár alapkövetelményeket. Fizikai állóképességükről, szakmai rátermettségükről, életmentési, elsősegély-nyújtási ismeretükről, árvízi helyzetben szükséges feladatmegoldó – vízi kutató, tájékozódó – és víz alatti együttműködési képességükről adtak számot. A búvár csoportoknak szabad partszakaszon történő árvízi védekezést, életmentést, áldozatok vízbe süllyedt gépjárműből való kimentését, víz alatti felderítést és tájékozódást, nehéz tárgy vízből történő kiemelését, valamint összehangolt mentést kellett bemutatniuk.
A minősítő bizottság elnöke Jackovics Péter tű. alezredes, a BM OKF Műveletirányítási Főosztályának helyettes vezetője volt, aki a gyakorlatot megfeleltre értékelte. Az országban elsőként hat önkéntes mentőszervezet – a Bakony Mentőcsoport (MTTSZ Veszprém Megyei Búvárklub), a Fővárosi Központi Rendeltetésű Mentőszervezet (BHG Búvárklub), a Moson Mentőcsapat (Deepex Iparibúvár Szolgálat), a Nyír Mentőcsoport (Kelet-Magyarországi Speciális Mentő Egyesület), a Savaria Dive Sportegyesület és Búvárklub és a Somogy Mentőcsoport (Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata) – szerezte meg a nemzeti minősítést, amely a továbbiakban mentőbúvár tevékenység végzésére jogosítja őket.
2012. október 1-től csak a nemzeti minősítő rendszer keretében megszerzett minősítés birtokában vehetnek részt az önkéntes mentőszervezetek a katasztrófavédelem munkájában. Nemzeti minősítési rendszer

Ezek érdekelhetnek még

2024. November 26. 14:16, kedd | Helyi

Festménykiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtárban

Bódi Ferenc Attila és Wolf Zsuzsanna festményeiből nyílik kiállítás a Huszár Gál Városi Könyvtár emeleti kiállítóterében december 4-én, szerdán 17 órakor.

2024. November 21. 10:43, csütörtök | Helyi

Frühwirth Ildikó – Családi ünnepek kézikönyve

Frühwirth Ildikó Családi ünnepek kézikönyve című kötetének bemutatóján vehetnek részt az érdeklődők a Huszár Gál Városi Könyvtár rendezvénytermében november 26-án, kedden 17 órától.

2024. November 04. 14:07, hétfő | Helyi

K&H: indul a „pénztanárok” versenye

a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok

2024. Szeptember 25. 07:52, szerda | Helyi

NAV: szeptember 30-ig igényelhető vissza a külföldi áfa