Hírek
2012. Július 10. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
MSZP: a kormány elfogadhatatlan módon vezetne be kötelező kamarai tagságot az agráriumban
Az MSZP elfogadhatatlannak tartja, hogy a vidékfejlesztési miniszter csupán néhány órával a hétfői parlamenti ülés előtt nyújtotta be azt a törvénymódosító javaslatát, amellyel akár már csütörtökön kötelező kamarai tagságot vezethetnek be az agrár- és élelmiszergazdaságban.
Gőgös Zoltán a szocialisták szakpolitikusa, országgyűlési képviselő erről hétfőn, az Országgyűlés épületében tartott sajtótájékoztatóján beszélt. Hangsúlyozta, a kötelező kamarai tagságot nem tartják nagy problémának, azzal ugyanakkor már nem értenek egyet, hogy a kormányoldal mindezt négy nap alatt mondatná ki a parlamenttel a kivételes sürgős eljárást igénybe véve.
A parlament ugyanis még a hétfői ülésnapon összevont általános és részletes vitát tart Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter előterjesztéséről, és akár már csütörtökön, a nyári rendkívüli ülésszak végén dönthet a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamara létrehozásáról - fejtette ki a politikus.
Gőgös Zoltán hangsúlyozta: az ellenzéki képviselőknek ezen eljárás miatt mindössze pár órájuk van tanulmányozni az indoklással együtt majd ötven oldalas törvényjavaslatot, amelyet az érintettek korábban még csak nem is véleményezhettek.
A szocialista képviselő elmondta, a kabinet előterjesztése alapján a jövőben az élelmiszergazdaság valamennyi szereplőjét, "a nagy gyáraktól a legkisebb lángossütőkig" kamarákba kényszerítenék, ami egyszeri ötezer forintos regisztrációt, majd ugyanennyi éves tagdíjat róna rájuk. Tájékoztatása szerint az állam ebből évi ötmilliárd forintos bevételt remél.
Antidemokratikusnak nevezte továbbá, hogy a jelenlegi kamarai elnökök helyét egy a miniszter által kinevezett személy foglalhatja el az új köztestületben, vagyis a kabinet egy olyan szervezetet kíván létrehozni, amely nem száll vitába vele az agrárkérdésekben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet
2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld
Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot
A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot
