Hírek
2011. Augusztus 31. 07:25, szerda |
Belföld
Forrás: HírTV
Munkahelyeket teremthet az internetes fejlesztés
Rohamosan nőtt a mobilinternet-használók száma az elmúlt években. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium koncepciója szerint 2020-ig minden háztartásnak gyors, szélessávú hozzáféréssel kell rendelkeznie.
Az egyik szolgáltató szakértői szerint a gyorsabb internettel fejlődik a gazdaság, sőt új munkahelyeket is teremt a fejlesztés.
Huszlicska József, a Telenor műszaki vezérigazgató-helyettese a hírTV-nek kifejtette: „százezres nagyságrendben mérhető az, amennyivel több munkahelyet tudunk teremteni azzal, hogy az egész országot ellátjuk mobilinternettel”. Elmondta azt is: bővítik a hálózatunkat, tehát nem csak ott lesz elérhető a nagy sebesség, ahol korábban a 3G hálózatuk megvolt, hanem ezt bővítik.
A kormány úgynevezett szélessáv-koncepciója szerint 2014-re a háztartások több mint 70 százalékába kellene eljutnia a digitális szolgáltatásoknak, minőségi problémák nélkül. Ugyanennek a stratégiának a része az is, hogy bárki, bárhol hozzáférhessen legalább a mobil szélessávhoz.
Kiricsi Karola, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság szóvivője elmondta: az utóbbi négy évben mind a vezetékes, mind a mobilinternet-előfizetések száma növekedett, viszont úgy tűnik, hogy a vezetékes internet-előfizetések száma csökkenő arányban növekszik. „Tehát megtorpant a vezetékes internet-előfizetések nagyarányú fejlődése, és inkább a mobilinternet-piac az, ahol egyre több az eladás. Egyébként talán a kettő között összefüggés is van, hiszen a mobilinternet helyettesítő terméke is lehet a vezetékes internetnek”.
Egyelőre a főváros és a vidéki területek szélessávú internetellátása között nagy a különbség. A kormány ezért pályázatokat hirdetett. A Gazdaságfejlesztési Operatív Programon belül 12 milliárd forint forintból 600 000 állampolgárhoz, 15 000 vállalkozáshoz és közintézményekhez jut el a szélessávú internet. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.

